Управління з координації гуманітарних питань ООН видали огляд гуманітарної ситуації на КПП

291

Опубліковано: 21 Березня 2017

З кінця січня бойові дії знову посилилися, в тому числі поблизу контрольно-пропускних пунктів в’їзду та виїзду (КПВВ), в результаті чого кількість перетинів через «лінію розмежування» в перші два тижні лютого зменшилася. У лютому було зафіксовано близько 547 тис індивідуальних та 92 700 транспортних перетинів і 586 тис індивідуальних та 99 800 транспортних перетинів у січні, що на 15-17% менше у порівнянні з груднем.

У період з січня по лютий на КПВВ «Мар’їнка», який був неодноразово обстріляний, спостерігалася найменша кількість перетинів – на 20% менше індивідуальних та на 23% менше транспортних перетинів. З початку року, щонайменше, сім цивільних осіб померли через погіршення стану здоров’я під час очікування на КПВВ. З 1 березня робочі години п’яти відкритих КПВВ були подовжені на 2,5 години (з 07:00 до 18:30). Зусилля гуманітарних партнерів у сприянні безпечному перетину продовжуються. УВКБ ООН забезпечило обладнанням (комп’ютерами, меблями та наметами для обігріву) КПВВ «Новотроїцьке» (підконтрольна Уряду територія – ПУТ), щоб прискорити обробку документів людей, які перетинають «лінію розмежування». Агентство планує надати аналогічне обладнання на КПВВ «Мар’їнка» та «Майорськ».

Питання пошкодженого пішохідного мосту на КПВВ «Станиця Луганська» залишається невирішеним, незважаючи на багатомісячні дискусії та готовність гуманітарних організацій допомогти з ремонтом. Перетин через цей КПВВ можливий тільки пішки, але старий міст є слизьким та небезпечним, що призводить до регулярних травм серед людей. Люди (в основному, літні особи), які перетинають КПВВ «Станиця Луганська», скаржаться на грубе поводження співробітників правоохоронних органів. Це говорить про необхідність проведення роз’яснювальної роботи щодо пільгового перетину та відповідного ставлення до цивільних осіб. За інформацією військово-цивільної адміністрації Донецької області, до 28 травня 2017 року КПВВ «Новотроїцьке» буде переміщено на 5 км ближче до «лінії розмежування», щоб забезпечити «підвищену безпеку» для дев’яти сіл на ПУТ

Джерело інформації – Управління з координації гуманітарних питань