Україна – серед 19 країн з найгіршим доступом до гуманітарної допомоги

517

Опубліковано: 21 Серпня 2017

Завантажити (PDF, 947KB)

ACAPS оприлюднило дослідження, згідно з яким Україна – серед 19 країн з найгіршим доступом до гуманітарної допомоги (карта), дані ACAPS, станом на серпень 2017

Спеціальні процедури, запроваджені де-факто владою непідконтрольних територіях на сході, суттєво обмежили надання гуманітарної допомоги. Людям, що живуть у демилітаризованому районі, не вистачає доступу до допомоги.

Для оцінки ACAPS використовує 9 індикаторів з трьох категорій, зокрема:
– доступ надавачів гуманітарної допомоги до тих, хто постраждав від конфлікту
– доступ потребуючих до гуманітарної допомоги
– безпека та фізичні обмеження
Ці індикатори також оцінюються з врахуванням загроз працівникам гуманітарних організацій, активності бойових дій тощо. Дані збираються на національному рівні та можуть не показувати відмінності між окремими районами.

19 серпня МЗС України оприлюднило заяву:
«В оприлюдненому у 2017 р. тематичному звіті «Складне становище цивільного населення, яке постраждало від конфлікту на сході України» СММ ОБСЄ відзначає, що обмеження проросійськими ватажками доступу міжнародних гуманітарних організацій до окупованої території ускладнює доставку гуманітарної допомоги та захист цивільного населення. Серйозне занепокоєння викликає практика відправки російських т.зв. «гуманітарних конвоїв» на підконтрольну бойовикам частину Донбасу з порушенням українського законодавства та міжнародного права. У цьому зв’язку вимагаємо від Росії як держави-агресора та окупанта неухильного виконання гуманітарних аспектів Мінських домовленостей, зокрема забезпечити безперешкодний доступ, зберігання та розподіл гуманітарної допомоги.»