Українці отримуватимуть паспорти з 14 років

671

Опубліковано: 19 Липня 2016

Біометричні паспорти українці отримуватимуть з 14 років – відповідні зміни до чинного законодавства внесли депутати ВР, передає Інтерфакс Україна.

Особам, які не досягли повноліття, документ видаватиметься на 4 роки, всім іншим – на 10. У паспорті буде міститись інформація українською та англійською мовами. У документах нового зразка не ставитиметься штамп про шлюб.

Для оформлення дипломатичного, закордонного та службового паспортів будуть обов’язково використовуватись цифрові відбитки пальців. Для оформлення внутрішнього паспорта відбитки можуть надаватись по бажанню громадянина.

Максимальна вартість послуги оформлення та обміну паспорта громадянина України залежить від строків. За 20 днів – 0,1 мінімальної заробітної плати. За 10 днів – 0,2 мінімальної заробітної плати. Нагадаємо, мінімальна зарплата наразі складає 1450 гривень.

Адміністративні збори не стягуються за оформлення таких документів: дипломатичний, службовий паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення біженця та людини, яка потребує додаткового захисту.

Закон набуває чинності з 1 жовтня 2016 року.

Нововведення є частиною пакета законів, які Україна зобов’язана прийняти для відміни візового режиму с ЄС.