Опубліковано: 16 Січня 2017

Сьогодні у Запоріжжі в кінотеатрі “Довженка”відбувся допрем’єрний показ документальної стрічки “Воїни духу”, присвяченої боям за Донецький аеропорт. Захід відбувався у великому залі кінотеатру і зібрав військових, ветеранів АТО, волонтерів, а також пересічних городян, переважно молодь. В результаті на всіх охочих глядацьких місць не вистачило: довелось доставляти стільці, а решті дивитись фільм стоячи.

Перед самим показом представник Запорізького військового комісаріату нагородив запорізьких бійців та місцевих волонтерів відзнаками Президента України та Міноборони. Також запорізький “кіборг” В’ячеслав Зайцев підкреслив, що в обороні Донецького аеропорту брали участь не лише бійці, що знаходились всередині терміналу, а й артилеристи, що допомагали побратимам відбивати атаки ворога. Перед прем’єрою “Воїнів духу” на сцену запросили запорізьких військових, які на різних позиціях боронили Донецький аеропорт.
Фільм містить документальні кадри, які знімали самі бійці, а також інтерв’ю з військовими, що брали участь в боях.
Стрічка розповідає про підрив нового терміналу ДАП, про те, як воїни виходили з нього, як рятували поранених побратимів, як обороняли метеостанцію, через яку могли прорватися до своїх, як виживали, помирали й повертались з полону.

Фільм створили незалежні автори Тетяна Кулаковська та Анна Мартиненко. Картина озвучена музикою українських виконавців – Ореста Лютого та Katya Chilly Group. Хронометраж фільму – 48 хвилин.

Всеукраїнська прем’єра фільму призначена на 19 січня, запоріжці також зможуть подивитись фільм у кінотеатрі “Довженка” 19, 20 та 21 січня о 10-00 безкоштовно.