У Запоріжжі волонтери заявляють про саботаж Мінсоцполітики щодо розмитнення гуманітарних вантажів

343

Опубліковано: 2 Березня 2017

Представники обласної громадської організації “Об’єднання волонтерів Запоріжжя” заявляють про саботаж з боку працівників Міністерства соціальної політики у питанні розмитнення гуманітарних вантажів, що надходять до України з-за кордону.

1 березня представники одразу кількох волонтерських організацій Запоріжжя приєднались до своїх колег з інших областей і відкрито звинуватили Мінсоцполітики у непрофесійній роботі.

За словами волонтера Василя Мезенцова, який доправляє допомогу як цивільному населенню, так і військовим на передову, на даний час деякі гуманітарні вантажі через бюрократичні перепони Міністерства соціальної політики змушені місяцями стояти у складах, очікуючи розмитнення.

Затягення процесу передачі вантажів підтверджують і колеги Василя з інших волонтерських організацій Запоріжжя. Основна претензія до Києва – штучно і навмисно створене бюрократичне коло, що суттєво збільшує час і зусилля в процесі визнання вантажів гуманітарними.

Представниця Запорізького міського центру допомоги Тетяна Сулима розповідає, що у їхньої організації, яка допомагає цивільному населенню, в тому числі, в зоні АТО, працівники Міністерства затребували персональні дані усіх отримувачів, яких лише в нашій області понад 30 тисяч людей. Про те, що така вимога від самого початку суперечить чинному законодавству, яке забороняє збір та обробку таких даних, взагалі не йдеться.

У свою чергу представник громадської організації “Об’єднання волонтерів Запоріжжя” Дмитро Матюхін констатує погіршення ставлення Міжнародних організацій, що на даний час надають допомогу Україні. Іноземні благодійники не розуміють, чому країна, яка перебуває у стані військового конфлікту, чинить перепони в отриманні допомоги від інших держав.

Запорізькі волонтери направили лист до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, у якому детально описали свої претензії до профільного міністерства та свої вимоги.

На даний час на складах запорізьких волонтерів з позначкою “митний контроль” застрягли десятки гуманітарних вантажів, призначених для цивільного населення й військових потреб. Крім того, сучасна техніка та медичне обладнання, придбане на кошти іноземних благодійних організацій.