У Запоріжжі відбудеться пісенний флеш-моб на захист політичних прав переселенців

460

Опубліковано: 13 Березня 2017


14 березня об 11:00 громадські активісти зберуться на площі Героїв Майдану біля Запорізької ОДА на захист політичних прав ВПО. За допомогою пісенного флеш-мобу та театралізованої акції учасники намагаються звернути увагу на проблему, що стосується 4% виборців України.

Під час театралізованої акції громадські активісти вибудують живу мапу України з людей, а за допомогою пісні продемонструють відсутність голосу у вимушених переселенців та неможливість для них співати разом з усією Україною. Проте, також активісти не забудуть продемонструвати, що подолати цю проблему можна тільки об’єднавшись.

Захід проводиться радницями Мінсоцполітики з питань ВПО та Громадською організацією «Донбаська ініціатива «Міст», регіональними учасниками коаліції громадських організацій, заснованої ГО «Громадських холдинг «Група Впливу».
Нагадаємо, станом на 6 березня 2017 року, за інформацією Міністерства соціальної політики, в Україні зареєстровано 1 622 835 вимушених переселенців. Таким чином, майже 4% українських виборців залишаються без права голосу. Через неврегульованість законодавства, внутрішньо переміщені особи третій рік не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянина. Варто зазначити, що проблема неможливості голосування за місцем реального проживання стосується і так званих «трудових мігрантів», яких в Україні налічується приблизно 10 мільйонів осіб.