У Запоріжжі учасники флешмобу на захист політичних прав переселенців склали карту України, – відео

479

Опубліковано: 14 Березня 2017

У Запоріжжі сьогодні, 14 березня, відбувся пісенний флеш-моб на підтримку захисту політичних прав переселенців. Громадські активісти зібрались на площі Героїв Майдану біля Запорізької ОДА і театралізованою акцією намагались привернути увагу на проблему, що стосується 4% виборців України.

Під час театралізованої акції учасники акції вибудували живу мапу України з людей, а за допомогою пісні продемонстрували відсутність голосу у вимушених переселенців та неможливість на даний час для них співати разом з усією Україною.

Організаторками заходу виступили радниці Мінсоцполітики з питань ВПО та ГО “Донбаська ініціатива “Міст” та інші громадські організації області.
Станом на березень 2017 року, за інформацією Міністерства соціальної політики, в Україні зареєстровано 1 622 835 вимушених переселенців. Таким чином, майже 4% українських виборців залишаються без права голосу. Через неврегульованість законодавства, внутрішньо переміщені особи третій рік не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянина. Варто зазначити, що проблема неможливості голосування за місцем реального проживання стосується і так званих «трудових мігрантів», яких в Україні налічується приблизно 10 мільйонів осіб.