У Запоріжжі стартує проект зі збереження архітектурної спадщини

767

Опубліковано: 2 Листопада 2017

У листопаді в Запоріжжі стартує міжнародний проект “Баухаус – Запоріжжя”, який покликаний привернути увагу до збереження модерністської архітектури. Долучитись до дискусій та активностей зможуть усі охочі. Про це Громадському ТБ Запоріжжя повідомили організатори.

Проект включатиме в себе міжнародну науково-практичну конференцію, виставку в галереї “Barannik” та Палаці культури Металургів, воркшоп для німецьких та українських студентів, а також зустрічі з мешканцями Соцміста та розробку проекту оформлення двору Круглого будинку. Усі заходи – вільні для відвідання.

Містян запрошують активно долучатись до проекту і подавати власні фото, пов’язані з мікрорайоном, для виставки “Мій архів”, яка відкриється 16 листопада у дворі Круглого будинку, а також творчі роботи (малюнки, живопис, вишивку тощо) для проекту “Митці Соцміста”, який стартує 19 листопада у Палаці культури Металургів. Матеріали для виставок можна приносити до палацу культури.

До Запоріжжя приїдуть також студенти-архітектори з Веймарського університету “Баухаус”, які разом зі студентами Харківського національного університету будівництва та архітектури розроблять пропозиції зі збереження будівель у рамках відповідного воркшопу.

За словами організаторів, важливо показати, що модерністська спадщина Запоріжжя вписана у світовий контекст. “Німецька архітектурна школа Баухаус є хорошим прикладом, який демонструє, що провідні мистецькі об’єднання Західної Європи переживали те ж саме, що й ми, і виклики та шляхи їх вирішення були схожі”, – зазначила Євгенія Губкіна.

Як наголошують координатори, цей проект – етапний і є результатом багаторічної роботи активістів та експертів. “Наша діяльність досягла масштабу міжнародної конференції, і це можливість відкрити запорізький модернізм самим мешканцям міста, – говорить Наталія Лобач. – Думка ззовні допоможе показати, якою потужною і водночас недооціненою є архітектура Запоріжжя і Соцміста зокрема”.
Кінцевою метою програми є реставрація об’єктів, тому після проекту “Баухаус – Запоріжжя” діяльність у цьому напрямку продовжуватиметься.