У Запоріжжі риночники перекрили дорогу, протестуючи проти введення карантину

437

Опубліковано: 24 Лютого 2017

Сьогодні близько 8 ранку запорізькі торговці м’ясом перекрили дорогу в районі залізничного вокзалу “Запоріжжя-1”, протестуючи проти введення 40-денного карантину на мясо, – повідомляє Вся Власть. Його оголосила місцева влада після зафіксованого випадку загибелі свині від африканської чуми.

Транспортний рух на ділянці, де риночники організували протест, на деякий час було паралізовано. Громадський транспорт не міг проїхати в бік Південного мікрорайону, відтак маршрутки рухались в об’їзд через Космічний мікрорайон. Сам мітинг зібрав кількасот учасників, переважно торговців з ринку на “Запоріжжя-1”.

Самі учасники запевняють, що вирішили перекривати рух після того, як адміністрація ринку відмовилась приймати м’ясо на перевірку до лабораторії, тим самим лишивши їх без заробітку. Люди називають карантин надуманим і вважають, що у такий спосіб влада намагається прикрити ринки.

Водночас, представники місцевої влади нагадують, існує офіційний протокол, згідно з яким на час карантину торгівля м’ясом на законних підставах заборонена.

Через деякий час активісти зустрілись з заступником міського голови Запоріжжя Валерієм Еделєвим, який запросив на зустріч в.о. начальника Держпродспоживслужби Запоріжжя Сергія Приходька, який у свою чергу детально пояснив торговцям ситуацію з карантином. Зустріч підприємців з владою завершилась підписанням документу про ознайомлення з офіційним протоколом про введення карантину.

Також сьогодні під час засідання виконкому Запорізької міської ради перший заступник міського голови Сергій Мішок заявив, що влада діяла відповідно до закону і була змушена оголосити карантин, що передбачає ізоляцію трикілометрової зони для запобігання розповсюдження інфекції.

Стосовно підприємців Мішок зазначив таке: “Они могут рассчитывать, что получат места на других рынках города”, – отметил заммэра.
Ситуація навколо мітингу торговців сьогодні прокомунтував і міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, акцентувавши на неприпустимості перекриття руху у місті: “Группа предпринимателей не имеет права ставить под угрозу безопасность всех жителей Запорожья, это недопустимо. В городе должны быть порядок и безопасность для людей – это главный приоритет”, – зазначив Буряк.

Нагадаємо, 21 лютого в одному з господарств приватного сектору Комунарського району Запоріжжя був зафіксований випадок загибелі свині від віруса африканської чуми. Наступного дня зібралась Надзвичайна протиепізоотична комісія, яка на екстреному засіданні 22 лютого затвердила заходи з локалізації й недопущення розповсюдження збудника вірусу африканської чуми. Загиблу тварину ліквідували, також ліквідували ще одну свиню, що контактувала із зараженою. У господарстві провели дезінфекцію і механічну очистку всіх контактних речей, на даний час проводиться дезінфекція в сусідніх господарствах. Комісія ввела 40-денний карантин і заборонила продаж м’яса на ринках Комунарського району.

В Запорізькій області вірус африканскої чумы востаннє був зафіксований у 2012 році у Приморському районі. В Україні – це другий випадок захворювання саме у міській місцевості.

Варто зазначити також, що Директор міського департаменту охорони здоров’я Вікторія Ушакова, коментуючи ситуацію навколо африканської чуми підкреслила, що люди не хворіють на африканську чуму – захворювання небезпечне лише для тварин.
Втім, посадовці звертають до жителів міста уникати купівлі м’яса на стихійних ринках і зазначають, що взяли під посилений контроль місцевий комунальний ринок і супермаркети.