У Запоріжжі презентували пам’ятник Джону Леннону, виготовлений прихильником “величі Росії”, – фото

679

Опубліковано: 16 Січня 2017

В Запоріжжі в рамках першого фестивалю, присвяченого річниці створення гурту The Beatles, презентували пам’ятник Джону Леннону. Скульптуру відкрив запорізький бізнесмен, власник найбільшої типографії в місті, Дмитро Зусманович, відомий своєю прихильністю до політики Володимира Путіна.

Зусманович під час відкриття зазначив, що в Україні триває громадянська війна, а Джон Леннон, як символ миру, має сприяти її завершенню. Підприємець додав, що наразі ведуться перемовини з мером міста Володимиром Буряком щодо місця майбутнього встановлення скульптури. Йдеться про проспект Маяковського.

Вартість витвору – близько 700 тисяч гривень. Їх, за словами Зусмановича, заплатила його фірма.

Автором пам’ятника є російський скульптор Григорій Потоцький, який однією зі своїх творчих задач називав звеличення Росії у світі. Напередодні відкриття своєї скульптури у Запоріжжі митець на своїй сторінці у Facebook зазначив, що Леннон в Запоріжжі має нагадати про необхідність миру між Росією та Україною.

Презентація пам’ятника відбулася у приміщенні БК “Металургів”, що входить до активів ПАТ “Запоріжсталь”, яке в свою чергу профінансувало фестиваль пісень The Beatles.

Мер Запоріжжя Володимир Буряк до обрання працював головним інженером ПАТ “Запоріжсталь”.

Генеральний директор підприємства Ростислав Шурма, що очолює обласну організацію партії “Опозиційний блок”, за словами Зусмановича, на презентацію був запрошений, проте не з’явився.

Як повідомляло Громадське Тб Запоріжжя, 13 січня, стало відомо, як виглядатиме пам’ятник Джону Леннону в Запоріжжі. Після чого запоріжці в соцмережах розкритикували його.