“У Запоріжжі на дворі КДБ дві доби палили документи”, – історик Турченко про події серпня 1991-го

392

Опубліковано: 22 Серпня 2016

До 25-ої річниці Незалежності України Громадське ТБ Запоріжжя вирішило згадати події серпня 1991-го року. Про спробу і поразку державного перевороту ДКНС у Москві та проголошення Акту про Незалежність у Верховній Раді в Києві говоримо з запорізькими істориками, тодішніми посадовцями, активістами та журналістами.

Дані про період 18-24 серпня 1991 року фахівці вже охрестили проектом “Великої амнезії”, очевидці і головні фігуранти якого категорично не бажають згадувати серпневий путч і свої біографії періоду, що йому передував.

Якими були ці дні для Запоріжжя, які настрої і розмови велись в кабінетах місцевих посадовців, патрійців та силовиків, що друкувала преса у ці дні розкажуть очевидців тих подій. Крім того, свідки серпневого путчу в деталях опишуть, як закривали місцевий осередок КПРС та вперше вішали на ОДА прапор України, згадають про спалені архіви, секретні розпорядження, партійну касу комуністів, людську схильність до трансформацій та пристосувань й фатальну помилку рухівців.

Спогади і документи, дані, які вдалось зберегти про запорізький контекст блискавичного народження і падіння ДКНС та, пов’язаного з цим прийняття Незалежності України – у спеціальному проекті Юлії Завади та Сергія Кучеренка “Велика амнезія серпня 1991-го” від Громадського ТБ Запоріжжя.