У Запоріжжі козацька «Чайка» брала на борт більше пасажирів, ніж дозволено

275

Опубліковано: 20 Червня 2017

Чиновники Укртрансбезпеки провели рейд на ділянці річки біля Хортиці і виявивши ряд порушень. Про це повідомляє прес-служба відомства на сторінці у соцмережі.

Всього фахівці оглянули 12 одиниць суден, в тому числі 8 маломірних. В ході рейду встановлено, що судно «Чайка» в районі пасажирського причалу «Бульвар Шевченка» за раз перевозило більше пасажирів ніж дозволено нормами. Крім цього, представники власника не змогли надати ліцензію і талон технічного огляду.

Представників власника судна «Чайка» з бортовим номером УЗМ – 371-К запрошено на до управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області для надання документів та вирішення питання щодо подальших дій відносно судна.

Один із організаторів турів на «Чайці» Петро прокоментував Громадському ТБ Запоріжжя ситуацію навколо човна. За його словами, «Чайка» юридично оформлена як моторний човен тому, що у законодавстві немає класу «історичний човен». Але, якщо за документами на човні 12 місць, то за фактом їх більше.

За словами Павла, якщо возити на човні 11 людей за один раз – він перестане бути рентабельним. Тому зараз Укртрансбезпека і керівництво туристичного маршруту на човні працюють разом, щоб побороти правову колізію. На момент цієї роботи «Чайці» заборонено виходити на воду.

Нагадаємо, що цей човен – аналог козацького човна XVIII ст. “Чайка”. Його зібрали за стародавніми кресленнями в Кушугумі. На будівництво пішов рік.