У Запоріжжі двоє ревізорів отримали по п’ять років ув’язнення через хабарництво

427

Опубліковано: 10 Січня 2017

Двох ревізорів Держфінінспекції у Запорізькій області засудили до п’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна за отримання хабаря при перевірці міського управління з питань попередження надзвичайних ситуацій. Пор це повідомляють «Наші Гроші. Запоріжжя» з посиланням на вирок Жовтневого районного суду м. Запоріжжя.

Згідно з матеріалами справи, Марина Югатова та Яна Шкаран восени 2015 року проводили планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій. Після перевірки ревізори запропонували посадовцям не відображати знайдені порушення в актах.

Відтак, перші 4 тис. грн хабаря ревізори отримали від інженера по технічному нагляду будівель та споруд територіального відділу освіти Шевченківського району за не відображення порушення щодо матеріального резерву.
Ще 40 тис. грн ревізори вимагали вже безпосередньо від керівництва Управління НС за приховування нецільового використання матеріального резерву, але пізніше сторгувалися до 25 тис. грн. В результаті ревізори отримали 10 тис. грн та 500 доларів США.

При цьому обидва ревізори заперечували свою вину. Але бухгалтер та начальник Управління НС підтвердили версію про вимагання хабаря і безпосередньо начальник Управління НС звернувся до силових органів.

Тож з огляду на дані аудіо та відеоконтролю, результатів обшуку з виявленням помічених купюр суд визнав винними ревізорів за вчинення злочину згідно ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Ці ж аудіо та відеодокази підтверджують про їхню обізнаність про отримання саме 10 тис. грн. та 500 доларів США.

Відтак, Марині Югатовій та Яні Шкаран призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі кожній з конфіскацією всього майна.

Вирок набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.