У Запоріжжі демонтували пам’ятник Дзержинському

243

Опубліковано: 10 Березня 2016

У Запоріжжі сьогодні, 10 березня, провели перший етап демонтажу пам’ятника Феліксу Дзержинському. Протягом двох годин працівники підрядної організації “ФОРТ” болгаркою розпилювали монумент навпіл. Цілком зрушити монумент з місця, за словами директора фірми-підрядника Євгена Першина, не під силу навіть будівельному крану – пам’ятник шість метрів заввишки та важить понад 40 тонн.

12804183_826416827467551_1811026133_n

За процесом спостерігали кількадесят городян, дехто навіть прихопив із собою шампанське.

12

В результаті від пам’ятника фактично відтяли погруддя. Запоріжці вишикувалися в чергу, аби зробити селфі із бюстом
Фелікса.

12345

Серед глядачів демонтажу пам’ятника Дзержинському опинився і архітектор монументу Анатолій Масютка. За його словами, підрядники, що проводили демонтаж монумента “Залізного Фелікса”, зробили це не зовсім правильно, затягнувши процес.

434

“З приводу демонтажу зі мною ніхто не радився. Його можна провести швидше та простіше. Втім, от із дружиною прийшов подивитися”, – зауважив пан Масютка.

В свою чергу, керівник підрядної організації “ФОРТ Євген Першин розповів, що його робітникам не вдалося розшукати архітектора пам’ятника, аби порадитися із ним щодо процесу демонтажу, та наголосив, що такі спроби їхнього боку були.

Тепер на “Залізного Фелікса” чекає другий раунд демонтажу: підрядники продовжують роботу з тим, що залишилось від монументу.

2233

Нагадаємо, запорізька влада анонсувала, що демонтаж проходитиме два дні поспіль – 10 і 11 березня.

Рішення про демонтаж “Залізного Фелікса” було прийнято депутатами Запорізької міськради у лютому цього року.

Вчора, 9 березня, у Запоріжжі було демонтовано бюст Серго Орджонікідзе. До 19 березня у Запоріжжі мають прибрати пам’ятник Леніну.

А протягом весни у Запоріжжі демонтують ще чотири пам’ятника тоталітарної епохи.