У Вільнянському районі від африканської чуми померли 18 свиней

443

Опубліковано: 2 Березня 2017

У селі Петромихайлівка Вільнянського району підтвердився діагноз африканської чуми, у результаті чого загинули 18 тварин. Про це повідомляється на сайті ЗОДА.

Співробітники обласного управління Держпродспоживслужби наразі збирають дані про поголів’я для того, щоб прийняти рішення щодо подальших дій. Наразі триває подворовий обхід, з’ясовується наявне поголів’я, визначається межа епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

У підсобному господарстві проведено дезінфекцію та механічну очистку всіх контактних речей, також проводяться дезінфекційні заходи в сусідніх господарствах.

На ділянці введено карантин на 40 діб. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Наразі посилено заходи з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней на території всієї Запорізької області, а також недопущення занесення збудника високопатогенного грипу птиці та профілактики сказу в області.

Нагадаємо, нещодавно в особистому підсобному господарстві у Комунарському районі м. Запоріжжя було зареєстровано випадок захворювання та загибель свиней.

Довідка: На африканську чуму свиней (АЧС) – хворіють лише домашні та дикі свині. Найбільш ефективним способом боротьби із захворюванням вважається знищення поголів’я свиней.