У Парламенті зареєстрований законопроект, який посилює відповідальність за незаконне перетинання державного кордону України

160

Опубліковано: 10 Серпня 2017

На початку серпня 2017 року у Верховній Раді України був зареєстрований проект закону «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону» (реєстр. 7017). Відповідно до тексту законопроекту, у Кримінальному Кодексі України може з’явитися стаття 331, яка встановить кримінальну відповідальність, зокрема, за перетинання державного кордону України особою, яка має громадянство (підданство) держави-агресора, або іншою особою в інтересах держави-агресора, що суперечать національним інтересам України, будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості. Такі дії матимуть наслідком позбавлення волі на строк до трьох років.

«По-перше, не дуже зрозуміло, чому саме така вузька та не досить чітко визначена група можливих порушників державного кордону, виділена у тексті. Погодьтеся, що довести, що особа, яка незаконно перетнула кордон, діє в «інтересах країни-агресора», органам слідства може бути непросто. По-друге, такі обмеження можуть носити ознаку дискримінації, яка направлена на всіх осіб, що мають громадянство «країни-агресора», що посилює їхню відповідальність порівняно з громадянами інших країн», — коментує нову законодавчу ініціативу юристка БФ «Восток-SOS» Ольга Аношкіна.

Наразі за незаконне перетинання або спробу незаконного перетинання державного кордону України встановлена адміністративна відповідальність відповідно до ст. 204-1 КУпАП України.