У Мелітополі ВПО можуть втратити виплати за декілька місяців через тиск з боку місцевого Управління соцзахисту населення

185

Опубліковано: 11 Серпня 2016

У Мелітополі зафіксовано 59 випадків, коли переселенців, які вчасно подали до УПСЗН заяви про відновлення соціальних виплат, в телефонному режимі повідомили про необхідність прийти до УПСЗН та переписати заяви, змінивши дати звернення на більш пізні. У разі відмови погрожували, що адресної допомоги переселенці більше ніколи не побачать. Причин та наслідків таких дій держпосадовці не пояснювали. Пізніше новостворена комісія міськвиконкому з призначення/відновлення соціальних виплат прийняла рішення: після перевірки фактичного місця проживання ВПО, адресну допомогу будуть відновлювати з моменту звернення до УПСЗН, а не з моменту її призупинення. Таким чином ВПО, що стали жертвами противоправних дій УПСЗН, можуть втратити гроші за період від одного до трьох місяців. Правозахисники вважають, що таких випадків може бути набагато більше. Також відомо про двох переселенців, які відмовилися писати заяви з новою датою і звернулися до поліції. Про це повідомляє спільний дайджест БФ «Право на захист», БФ «Восток-СОС», ГО «КримSOS».

Представники Запорізького офісу БФ «Право на захист» ініціювали подання колективної скарги на керівника УПСЗН Мелітопольської міської ради Короткова О.С. до Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА та до Міністерства соціальної політики України. Наразі документ підписали 59 переселенців. Найближчим часом скарга буде направлена до вказаних інституцій.

БФ “Право на захист” нагадує ВПО іх права під час здійснення перевірки фактичного місяця проживання:

GDE Помилка: Запитувана URL-адреса є недійсна