У медзакладах області буде скорочено понад 4 тисячі ліжок до кінця року

223

Опубліковано: 6 Липня 2016

Комунальні лікарні області скоротять на 4000 тисячі ліжко-місць. Про це під час брифінгу повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації Вікторія Клименко.

Посадовціи називають скорочення оптимізацією і запевняють, що таким чином буде виконана постанова Кабміну “Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тисяч населення”.

Наразі постановою затверджено граничний норматив забезпечення стаціонарними ліжками – 60 ліжок у розрахунку на 10 тис. населення.

Наразі у закладах охорони здоров’я області налічується 14691 ліжко. За нормативами необхідно скоротити 4132 ліжка, після цього залишиться 10559, що відповідає нормативу.

– Слід зазначити, що за рахунок медичної субвенції в подальшому будуть фінансуватись лише ті ліжка, які враховані нормативом, решта надлишкових – за рахунок бюджету місцевої громади. Виконання поставлених завдань надасть можливість підвищити ефективність використання наявних фінансових, матеріально-технічних і кадрових ресурсів, забезпечити належну якість медичних послуг, у тому числі за рахунок концентрації складних і витратних видів медичної допомоги у потужних та сучасно обладнаних закладах охорони здоров’я, а також дозволить усунути невиправдане дублювання медичних послуг, – зазначила Вікторія Клименко.

На сьогодні в рамках оптимізації скорочено 65 ліжок, при цьому жодного працівника не звільнено.

Оптимізувати ліжковий фонд планується до кінця поточного року.