У фірми з орбіти Кальцевих відсудили 10 гектарів землі біля Запорізької обласної лікарні

323

Опубліковано: 20 Липня 2017

Господарський суд Запорізької області задовольнив позов прокуратури про розірвання договору оренди земельної ділянки з ТОВ “Болеслав” через несплату коштів за її використання. Передає сайт «Наші гроші. Запоріжжя»

Запорізька міська рада та ТОВ “Болеслав” у квітні 2007 року уклали угоду на оренду земельної ділянки загальною площею 10,1 га по вул. Оріхівське шосе, 10 (поряд з обласною клінічною лікарнею) для розташування багатофункціонального громадського центру у складі об’єктів реабілітаційно-діагностичного, готельно-ділового, торгівельно-виставкового призначення строком на 49 років

Однак, фірма за оренду сплачувала неповністю, і заборгувала 5,5 млн грн. З огляду на це прокуратура звернулася до суду із позовом про скасування вказаного договору. Суд позов прокуратури все ж задовольнив.

Вказувалося, що після подачі фірмою вказаних розрахунків, ДПІ провела перевірку “Болеслав”, і своїм актом дорахувала їй 7 млн грн боргу разом зі штрафними санкціями. “Болеслав” оскаржило ці дії у суді першої інстанції, проте апеляція це рішення скасувала, вказуючи, що борг виник через плату фірмою з 2012 року за землю як під час будівництва, хоча з того часу вона вже мала платити як за введений в експлуатацію об’єкт. За це також судили її директора, проте звільнили від відповідальності через сплату нарахованого зобов’язання і позитивну характеристику. Борг же, на який вказувала прокуратура, виник у фірми через несплату з цієї оренди податків. Ці кошти податкова стягнула з фірми через суд, оскарження рішення якого не було. Однак кошти фірма так і не сплатила.

З 2008 року ТОВ “Болеслав” належить кіпрській “Бадетос ред лімітед”, керівником з 2011 року вказується Сергій Тімохов. У справі також вказувалося, що “Бадетос” фінансувалося крупним інвестиційним фондом “Ароllо Rеаl Estate Аdvisors”.

На час отримання ділянки у 2007 році “Болеслав” належало фірмі “Альфа-автомотив”, підконтрольної Анатолію Кузьменку (займається продажом автомобілів). Пізніше у 2007 році власниками були кіпрські компанії “Прегорiя iнвестментс лiмiтед” та “Ейнтрівуд інвестментс лімітид”. Остання входить до сфери впливу братів Кальцевих.

“Прегорiя iнвестментс лiмiтед” фігурувала раніше у структурі власності фірми забудовника з Чернівців Василя Мороза (керівник “Чернівціжитлобуд”).

Протягом 2010-2015 років Володимир Кальцев був депутатом Запорізької міської ради від Партії регіонів, нині – від партії “Наш край”. Сергій Кальцев протягом 2012-2014 років був народним депутатом від Партії регіонів, а нині депутат Запорізької обласної ради від “Нашого краю”.