У червні в результаті конфлікту на сході постраждали 69 мирних жителів

123

Опубліковано: 15 Липня 2016

Як повідомляє OCHA, червень поточного року відзначився інтенсифікацією бойових дій на Сході України. Як наслідок – призвів до найвищого показника жертв серед цивільного населення з серпня 2015 року. В управлінні верховного комісара ООН з прав людини зафіксували 69 випадків серед цивільного населення, пов’язаних із конфліктом у червні (12 летальних та 57 поранень). Більшість випадків ( 4 летальні та 37 поранень) були пов’язані із обстрілами з різних артилерійських систем, які заборонені Мінськими домовленостями.

19 цивільних постраждали від мін та вибухових залишків війни (5 убито та 14 поранено). Шестеро цивільних постраждали від стрілкової зброї, в тому числі від снайперського вогню вздовж лінії розмежування. Двоє хлопчиків загинули від ураження електричним струмом від ліній електропередач, які впали через обстріли. З початку конфлікту 21880 людей поранено, 9470 убито, до 2000 летальних випадків – серед цивільного населення.

Ситуація має тренд до погіршення, оскільки сторони конфлікту намагаються відвоювати території буферної зони, таким чином наближаючись одна до одної протягом двох останніх тижнів. Відстань між противниками у Станиці Луганській та Зайцево зменшилася до 300 та 500м з 1,5 та 2 км відповідно.