Турецький громадянин звинуватив Україну у крадіжці його $5 мільйонів на будівництві мостів у Запоріжжі

635

Опубліковано: 27 Квітня 2017

Президент турецької компанії, що постачала металоконструкції для мостів через Дніпро у Запоріжжі, вимагає їх повернення, або сплати їх вартості в розмірі 5 057 526,1 доларів США. В листі “Громадському ТБ Запоріжжя” Ремзі Солак звинувачує Україну у крадіжці його майна.

Йдеться про металоконструкції, які знаходилися на митницях у Запорізькому та Маріупольскому портах. Вони були передані на баланс Державного агентства автомобільних доріг урядовим розпорядженням 11 жовтня 2016 року.

Наступного дня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман коментуючи це розпорядження в Запоріжжі заявив наступне:

– Три роки пролежали конструкції, що були нерозмитнені. Вчора ми прийняли рішення, і сьогодні [12 жовтня] я привіз рішення Уряду, що розблоковує ці металоконструкції, фактично передає їх підрядним організаціям.

Розпорядження за підписом Володимира Гройсмана містить коментар про те, що “за даними металоконструкціями власник або уповноважена ним особа не звернулися до закінчення строків зберігання, встановлених Митним кодексом”.

У листі “Громадському ТБ Запоріжжя” голова Remeks sanayii urunleri uretim ve dis tic. ltd. sti Ремзі Солак стверджує, що за контрактами від березня 2012 року та лютого 2014 року він доправив до України 2278 тонн металоконструкцій. 848 тонн з них було оформлено, турецьке підприємство отримало гроші. Решта 1430 лишилися нерозмитненими.

Турецький бізнесмен стверджує, що це відбулося через дії генпідрядника будівництва запорізьких мостів ПАО “Уманьавтодор” та підрядника ТОВ “БМК Планета – Мост”. Дані фірми, за його словами” отримали бюджетні кошти на конструкції, проте власнику товару їх так і не передали.

Солак неодноразово намагався вирішити питання, звертаючись до президента України, голови Уряду, голови ДФС, Запорізької та Донецької митниць ДФС. У лютому 2016 року він мав зустріч з представниками Укравтодору, що обіцяли йому допомогти. Тому у жовтні того ж року він був здивований, дізнавшись про рішення Кабміну вилучити металоконструкції з митниць, пише громадянин Турції у листі.


Володимир Гройсман під час візиту до Запоріжжя 12 жовтня 2016 року – фото vv.com.ua

У грудні 2016 року Солак звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету міністрів України. Слухання було призначене на 22 лютого 2017 року. На перше засідання представники українського уряду не з’явилися. Наступне засідання заплановане на 21 червня цього року.

This slideshow requires JavaScript.

Лист Ремзі Солака

Будівництво мостів через Дніпро почалося у 2004 році та було зупинено у 2014, коли роботи було виконано на 48 відсотків. За висновками депутатської тимчасової комісії за цей час було витрачено близько трьох мільярдів гривень. Більшість з них, за висновками тієї ж комісії – неефективно (завантажити звіт). Наприклад, було використано марку бетону неналежної якості.

Будівництво відновилося у 2016 році. За оцінками Володимира Гройсмана для його завершення до 2020 року потрібно близько 3 мільярдів гривень.
“Уманьавтодор” та “БМП Планета – Мост” є фігурантами кримінальних справ, проте про їх результати наразі нічого не відомо.

Ремзі Солак вважає, що у разі невирішення його питання “турецько-українські відносини у сфері міжнародної торгівлі зазнають шкоди, що не додасть репутації уряду, який націлений на реформи та рух до Європейської Спільноти”.

До 25-ї річниці Незалежності України на найвищому крані будівництва запорізьких мостів було намальовано державний прапор.

Євген Зюзін