ТОП-5 питань VII cесії Запорізької міськради

595

Опубліковано: 29 Червня 2016

Завтра, 30 червня, в відбудеться сьома сесія Запорізької міської ради. Відповідне розпорядження було підписано міським головою Запоріжжя Володимиром Буряком.

Наразі на порядок денний винесено понад 30 питань, ще стільки же зазначено у розділі додаткових. Громадське ТБ Запоріжжя традиційно виділяє найголовніші з них:

1. Нові дитсадки
Депутати розглянуть питання щодо відкриття в Запоріжжі семи дитячих садочків. Згідно із іншим проектом рішення, всі ці садочки будуть передані на баланс міста ПАТ “Запоріжсталь”. Зазначається, що прийняття їх до комунальної власності територіальної громади міста, дозволить додатково влаштувати щонайменше 259 дітей із загальної черги по місту. Утримання та виконання ремонтних робіт у цих закладах, згідно із документом, в другому півріччі коштуватиме майже 10 мільйонів гривень. Проте ці кошти компенсує ПАТ “Запоріжсталь”, передавши їх до міського бюджету у вигляді благодійної пожертви.

2. Ремонт будинків.
На завтрашньому засідання депутатами передбачається внести зміни до Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства м. Запоріжжя. Зокрема, планується виділити кошти на капітальний ремонт наступних будинків:

– вул. Історична,36а;
– вул. Мечнікова,38/вул. Харчова,11;
– пр. Моторобудівників,64;
– пр. Соборний,145-в.

Окрім того, передбачається провести проектні роботи за наступними адресами:

– вул.Б.Хмельницького,12;
– вул.Яценко,10.

Також, передбачається заміна інженерних мереж водо-,теплопостачання за наступними адресами:

– вул. Правди,20;
– вул. Запорізька,2Б,4Б,5 ;
– вул.Павлокічкаська,31,31а;

Тим самим документом пропонується збільшити суму видатків на модернізацію, заміну, капітальний ремонт та експертизу ліфтового господарства. Так, замість передбачених 9 363,500 тис. грн, на ліфти цього року планують витратити 10 394,099 тис. грн. За ці кошти мають намір відремонтувати 307 ліфтів у 124-х житлових будинках по всьому місту.

3. GPS для “Запоріжелектротрансу”

Серед додаткових питань, що планується до розгляду на сесії Запорізької міськради, є запровадження системи GPS на трамваях, тролейбусах, автобусах та автотранспортних засобах із впровадженням програмного забезпечення та встановлення інтерактивних екранів на зупинках міського електротранспорту. На втілення проекту мають намір виділити понад чотири мільйони гривень.

Запровадження системи планується у два етапи. На першому етапі передбачається обладнати пристроями GPS 90 трамваїв, 60 тролейбусів та 16 автобусів. Окрім того, буде встановлено 16 інтерактивних інформаційних табло на 8 зупинках електротранспорту, що дозволятиме пасажирам у режимі он-лайн отримувати інформацію щодо підходу трамваїв і тролейбусів до зупинок.

На другому етапі планується встановити 48 табло на 24 зупинках електротранспорту. А також облаштувати робочі місця для трьох диспетчерів у трамвайному депо та двох тролейбусних парках, розробити програмне забезпечення та встановити додаткові функцій на весь рухомий склад.

4. Дрес-код для маршрутників

Депутати розглянуть Програму вдосконалення пасажирського транспорту в місті Запоріжжі на 2016 рік. Зокрема, документом передбачається зобов’язати водіїв оголошувати зупинки українською мовою та власним коштом обладнати всі автобуси гучномовцями. Також у відповідному проекті рішення пропонується “не допускати знаходження водія на робочому місці без взуття (або у взутті з відкритою п’яткою), в шортах та майках. Під час виконання службових обов’язків водій повинен бути охайно одягненим, чемно поводитись з пассажирами”.

5. Стратегію розвитку

В Запоріжжі мають намір розробити стратегію розвитку міста до 2025 року. На наступній сесії міськради передбачається ухвалити рішення щодо початку роботи щодо її розроблення.

Розроблення стратегічного плану розвитку міста передбачає врахування економічних, соціальних та екологічних потреб громади міста, сприятиме створенню належних умов життя та праці, розвитку, а також творчій реалізації мешканців міста.Координацію роботи з розроблення Стратегії розвитку м.Запоріжжя до 2025 року покладається на департамент економічного розвитку міської ради.