Топ-10 рішень: Підсумки VIІ сесії Запорізької міськради

592

Опубліковано: 1 Липня 2016

Вчора, 30 червня, відбулася VIІ сесія Запорізької міськради. Протягом дня депутати прийняли ряд важливих рішень.

Нові дитсадки

Сім дитячих садків, що раніше перебували на балансі ПАТ “Запоріжсталь”, були передані у комунальну власність міста. Утримання та виконання ремонтних робіт у цих закладах протягом другого півріччя поточного року коштуватиме майже 10 мільйонів гривень. Ці кошти компенсувало ПАТ “Запоріжсталь”, передавши їх до міського бюджету у вигляді благодійної пожертви.

Зазначається, що прийняття їх до комунальної власності територіальної громади міста, дозволить додатково влаштувати щонайменше 259 дітей із загальної черги по місту. Адреси дитячих садочків можна дізнатися тут.

GPS для “Запоріжелектротрансу”

В запорізьких трамваях та тролейбусах впровадять систему GPS. Також передбачається встановлення інтерактивних екранів на зупинках міського електротранспорту. На втілення проекту виділили понад чотири мільйони гривень.

Запровадження системи планується у два етапи. На першому етапі передбачається обладнати пристроями GPS 90 трамваїв, 60 тролейбусів та 16 автобусів. Окрім того, буде встановлено 16 інтерактивних інформаційних табло на 8 зупинках електротранспорту, що дозволятиме пасажирам у режимі он-лайн отримувати інформацію щодо підходу трамваїв і тролейбусів до зупинок.

На другому етапі планується встановити 48 табло на 24 зупинках електротранспорту. А також облаштувати робочі місця для трьох диспетчерів у трамвайному депо та двох тролейбусних парках, розробити програмне забезпечення та встановити додаткові функцій на весь рухомий склад.

Відновлення дитсадка

Депутатський корпус підтримав виділення майже півтора мільйона гривень на капітальний ремонт дитсадка №253 «Малятко» в Заводському районі, у якому 1 червня цього року сталася пожежа. Передбачається провести ремонтні роботи і знову відновити роботу дитячого садка до 1 вересня поточного року.

Дрес-код для маршрутників

Депутати прийняли програму щодо поліпшення послуг громадського транспорту. Зокрема, водіям запорізьких маршруток заборонили перебувати на робочому місці без взуття або у взутті з відкритою п’ятою, шортах і майках. Відтепер, під час виконання своїх службових обов’язків водій повинен бути акуратно одягнений і бути ввічливим.

Крім цього, перевізників зобов’язали обладнати маршрутки пристроями GPS, відеокамерами в салоні і зовні транспортного засобу. Також номери маршрутів повинні підсвічуватися, а назви зупинок оголошуватися українською мовою в гучномовець.

Гроші для медзакладів

Депутати внесли зміни до програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги міста Запоріжжя на 2016 рік. Зокрема, було збільшено видатки на ремонти медзакладів і закупівлю ліків на суму понад 2,5 мільйони гривень.

На проведення поточних та капітальних ремонтів центрів медичної допомоги було виділено близько 665 тисяч гривень. На придбання медикаментів додатково виділили понад півтора мільйона гривень. Зокрема, 940,035 тис.грн на придбання ферментних препаратів для лікування хворих дітей на муковісцидоз та 225,691 тис.грн на придбання сумішей для лікувального харчування хворих на фенілкетонурію.

Окрім того понад півмільйона гривень біло виділено на придбання підгузків для інвалідів та дітей-інвалідів.

180 мільйонів для КП

Двом комунальним підприємствам МКП “Основаніє” та Концерну “Міські теплові мережі” було виділено фінансову допомогу у розмірі 180 мільйонів гривень. Зазначається, що ці гроші необхідні комунальним підприємствам для погашення боргів по заробітній платі, а також за спожитий природний газ та електроенергію. Як повідомили журналісту Громадського ТБ Запоріжжя депутати міськради у ході засідання, 26 мільйонів передбачається перерахувати МКП “Основаніє”, яке наразі знаходиться в процесі ліквідації. Іншу частину фіндопомоги отримують “Тепломережі”.

Зазначимо, що голосування цього питання проходило у межах голосування за внесення змін до Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства м. Запоріжжя на 2016-2018 роки. І саме пункт щодо виділення фіндопомоги цим двом КП викликали питання у депутатів. Проте, з другої спроби програму все ж проголосували.

Більші автобуси

Депутати виділили додаткові 20 мільйонів гривень на придбання 10 автобусів, яке було проголосоване ще в березні поточного року. Від початку планувалося придбати 10 автобусів середньої місткості за 12 мільйонів. Однак вчора було прийнято рішення збільшити видатки на 20 мільйонів, аби придбати 10 автобусів великої місткості, кожен з яких розраховано на 100 пасажирів.

Ремонт військового шпиталю

Запорізький військовий шпиталь отримає 270 тисяч гривень у якості шефської допомоги з місцевого бюджету. Цими коштами передбачається покрити витрати на поточний ремонт фасаду будівлі.

Ребрендінг “МТМ”
Депутати виділили майже мільйон гривень на розвиток телеканалу “МТМ”. Виділені кошти планується використовувати на модернізацію мережі. Зокрема, 72800 грн передбачається витратити на розробку бренд бука, нового логотипу, заставок, перебивок; 80 000 грн – на навчання журналістів; 20000 грн – на програмний аудит; 30 000 грн – на вимір рейтингу; 80 000 грн на реконструкцію новинної студії і звукоізоляцію; 50 000 грн – на промо-акцію. Окрім того, 630 тисяч гривень підуть на заробітну платню штату. В цілому видатки на підтримку каналу в 2016 році становитимуть 4,7 млн. грн.

Ліквідація тимчасової комісії

Депутати Запорізької міськради вирішили не продовжувати роботу тимчасової комісії, яка вивчала ситуацію із дитячим харчуванням. Голова комісії В’ячеслав Зайцев звернувся до депутатського корпусу з проханням продовжити роботу комісії ще на три місяці. За його словами, через травневі свята, літні канікули і складнощі із отриманням тих чи інших документів, комісія не встигла зібрати і проаналізувати всі дані. Однак, після десятихвилинної обговорення депутати відмовилися задовольнити прохання пана Зайцева. Проміжний звіт комісії буде заслухано на наступній сесій міськради.

Зазначимо, наступна сесія запланована на 25 серпня. В ході пленарного засідання депутати вирішили, що в липні вони йдуть у відпустку, але депутатські комісії все ж працюватимуть.