The Times: У 2014 до Кремля надіслали план підготовки населення Запорізької області до проросійського заколоту

709

Опубліковано: 3 Квітня 2018

Вчора, другого квітня, британскье видання The Times опублікувало матеріал із заголовком «Операція Троя: російський план поширення хаосу в Україні». Автор статі – Том Парфітт з Москви повідомляє про таємний план, у якому йшлося про стратегію підготовки населення Запорізької області до проросійського заколоту у регіоні. Цю стратегію у листопаді 2014 надіслав до Кремля Олексій Муротов, передає Голос Америки.
Все це увійшло до доповіді з якою ознайомилося видння The Times. Доповідь основана на витоках інформації з листів електронної пошти впливового радника Володимира Путіна – Владислава Суркова, якого деякі звуть «путінським Распутіним».
Співавтор доповіді – Боб Сілі, депутат британського парламенту від Консервативної партії, заявив, що витоки проливають світло на приховані кампанії та гібридну війну з чітким зазначенням фінансування кібернападів.
Згідно з планом операції «Троя», Муратов пропонував вкласти $181 000 на поширення проросійського заколоту далі на захід від Донбасу. Документ у якому прописані дії та бюджет операції, ймовірно, був направлений заступнику Суркова. $40 000 на організацію проросійських протестів у Запоріжжі, $10 000 на підтримку мережі агентів у СБУ і Міністерстві внутрішніх справ і до $49 000 на купівлю транспортних засобів.
Документ був частиною третього траншу електронної пошти, виявленої мережею українських хакерів у листопаді минулого року. Два попередні транші були викриті у 2016 році. Їх ретельно вивчав співавтор доповіді Боб Сілі.
Том Парфітт зазначає, що план Муратова не втілили в життя, і важко сказати, чи Москва розглядала його як серйозну пропозицію.
Кремль назвав здобуту інформацію сфабрикованою, хоча деякі люди, які надіслали Суркову електронні листи, опубліковані хакерами, заявили, що вони непідроблені.
Якщо це так, пише автор, тоді отримані хакерами імейли свідчать про далекосяжну спробу скеровувати політику в Україні на користь Кремля, сіючи поділ і пропагуючи автономію для регіонів з значним російськомовним населенням, щоб послабити контроль центрального уряду в Києві.
Том Парфітт звертає увагу на те, що абсолютно ідентичні методи були використані на Донбасі паралельно з російським військовим вторгненням, яке відіграло вирішальну роль у бойових діях проти українського війська у 2014 році.