Терміново: водопостачання до Авдіївки і навколишньої території

250

Опубліковано: 3 Березня 2017

Міжнародний комітет Червоного Хреста

· Ситуація з водопостачанням в Авдіївці та навколишніх селах є надзвичайно складною і буде надалі погіршуватися, якщо Донецька фільтрувальна станція не відновить роботу найближчим часом. Водосходвища, які живлять багатоповерхову частину Авдіївки, де проживають близько 12 000 людей, на сьогоднішній день є порожніми.

· У вівторок вранці Міжнародний комітет Червоного Хреста закликав припинити обстріли для того, аби працівники підприємства «Вода Донбасу» могли полагодити пошкодження Донецької фільтрувальної станції, й вона могла знову працювати. Після цього, вони могли б приступити до ремонту більш серйозних пошкоджень.

· У той же час, працівники МКЧХ в четвер вранці почали доставку питної води мешканцям Авдіївки.

· МКЧХ нагадує про свою пропозицію створити «зони безпеки»:

Запитання і відповіді Алана Ешліманна, голови делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні

Ви пропонуєте створити «зони безпеки» уздовж контактної лінії на сході України. Чому це є настільки важливим?

Збройний конфлікт на Донбасі розгортається на густо населеній території. Сотні тисяч людей залежать від життєво важливої інфраструктури, яка забезпечує їх водою, газом й електрикою. Ці інфраструктурні об’єкти розташовані поблизу контактної лінії, де також є школи, дитячі садки й лікарні. Згідно з Міжнародним Гуманітарним Правом, на ці заклади не повинні здійснюватися напади, адже вони не використовуються за військовим призначенням. Але враховуючи те, як часто вони страждали в результаті конфлікту на сході України, є необхідність у посиленому захисті. Це може бути зроблене за погодженням усіх сторін конфлікту безпосередньо, або через нейтрального посередника на кшталт МКЧХ. Під «зонами безпеки» ми розуміємо демілітаризовану зону, вільну від військового персоналу й обладнення. Ці зони мають бути чітко визначені і марковані тією стороною конфлікту, яка контролює цю територію, і не повинні піддаватися атакам.

Скільки таких зон має з’явитися?

Для початку варто сконцентрувати увагу на деяких об’єктах. Одна з найважливіших зон – навколо Донецької фільтрувальної станції, чиї електромережі неодноразово ставали мішенню й були пошкоджені. Вода з цієї станції живить десятки тисяч людей. Також йдеться про Верхньокальміуську фільтрувальну станцію, біля Ясиноватої, на якій зберігаються близько 300 тон зрідженого хлору, що використовується для очищення води, а також про Горлівську-2 фільтрувальну станцію. Понад 1,8 мільйони людей живуть на території, яку живлять ці три станції.