Тенденція до зростання жертв в зоні АТО серед цивільного населення триває, – ООН

199

Опубліковано: 2 Червня 2017

Тенденція до зростання жертв серед цивільного населення триває. З березня по 14 травня 2017 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) підтвердило 178 жертв серед цивільного населення (35 загиблих та 143 поранених). За оцінками агентства, загальна кількість загиблих серед цивільних осіб з початку конфлікту (у період з 14 квітня 2014 року по 14 травня 2017 року) перевищує 2 тисячі, а кількість цивільних, які отримали поранення, становить 7-9 тисяч осіб .
Причиною більшості жертв є обстріли, підрив на мінах та вибухонебезпечних залишках війни (ВЗВ). Крім того, значні пошкодження, завдані житловим будинкам та життєво важливій інфраструктурі, зокрема об’єктам електро- та водопостачання, лікарням та школам, збільшує потреби людей, які живуть у зоні активних бойових дій.

Інциденти, пов’язані з вибухом мін та вибухових пристроїв, призводять до численних втрат Ризик загибелі та травм від вибуху мін та боєприпасів, що не розірвалися (БНР), залишається високим, нещасні випадки фіксуються майже щодня. За даними УВКПЛ, у березні-квітні міни та ВЗВ стали причиною 70 жертв серед цивільного населення (22 загиблих і 48 поранених), що на 94% перевищує дані за аналогічний період 2016 року (36 жертв загалом, четверо загиблих і 32 поранених). У березні-квітні 74,3% з цих жертв зафіксовано на НПУТ, де гуманітарний доступ є обмеженим, порівняно з 66,6% у 2016 році.

Крім постійних обстрілів та пошкоджень, масштабна енергетична система і система водопостачання знаходяться на межі фінансового краху. Компанії з енергопостачання на ПУТ та НПУТ продовжують шукати рішення фінансових та політичних проблем за рахунок простих людей. Комплекс проблем у сфері енерго- та водопостачання має прямий і довготривалий ефект, та спричиняє серйозні гуманітарні наслідки. Відсутність угоди щодо вирішення поточних фінансових і бюрократичних проблем загрожує не тільки скороченням постачання, але й збільшенням ризику спалаху захворювань, що переносяться водою, для близько 400-600 тисяч осіб по обидва боки від «лінії розмежування». Очікується, що при високих температурах влітку ризик захворювань, що передаються водою, збільшиться, з високою ймовірністю спалаху діареї, холери або гепатиту A. Уразливі категорії населення, зокрема літні люди та люди з обмеженими фізичними можливостями, які проживають у багатоповерхових будинках, зіткнуться з труднощами доступу до води.

За даними Кластера продовольства та забезпечення доходів, райони Донбасу на НПУТ є найменш забезпеченими продовольством (до 14% у Луганській області та 12% у Донецькій області). Крім того, середня частка витрат домогосподарств на продукти харчування становить 52% на ПУТ та 69% на НПУТ, де половина населення витрачає більше 75% своїх коштів на продукти харчування.