Тенденції гарячої лінії “Донбас SOS” у липні

548

Опубліковано: 19 Серпня 2016

Завантажити (PDF, 171KB)

В липні 2016 року операторами Гарячої лінії Донбас SOS було прийнято 2289 дзвінків, що менше на 0,26% у порівнянні з червнем 2016 року.

Основними темами звернень на гарячу лінію продовжують залишатися:

– Питання отримання та відновлення соціальних виплат (адресної допомоги, пенсій тощо). Такі звернення складають 26.9% від загального звернень. У відсотковому еквіваленті, кількість таких звернень у липні скоротилася на 7,19%.

– Реєстрація ВПО, процедура оформлення та переоформлення довідок – 21.56% від загального числа звернень. Відсоткова кількість таких звернень також зменшилася на 5.23%. В липні питання даної тематики часто містили скарги ВПО на дії співробітників соціальних служб при проведенні перевірок ВПО за місцем проживання.

– Питання процедури перетину лінії розмежування, оформлення та подовження Дозволів на перетин лінії розмежування склали 16.1% від загальної кількості дзвінків, що на 6,5% більше ніж запити на консультації такого роду у попередній період. Зростання кількості подібних питань пов’язане з закінченням дії електронних Дозволів на перетин лінії розмежування, та необхідність їх переоформлення. Часто виникали скарги на нестабільну роботу сайту СБУ, через що виникали ускладнення у переоформленні Дозволів.

– Запити на гуманітарну та грошову допомогу від НУО, міжнародних організацій склали 8.44% від загальної кількості. В липні мало місце зростання таких запитів на 3,25% у порівнянні з попереднім місяцем. Слід відзначити, що в липні збільшилася кількість запитів на харчову гуманітарну допомогу (на відміну від запитів на грошову допомогу у попередні періоди).

Серед тенденцій у тематиці запитів хочемо відзначити:

– Збільшення кількості запитів від громадян, які перебувають у місцях позбавлення волі на непідконтрольних територіях Донбасу, з проханнями про сприяння у переведенні їх для подальшого відбування покарання на підконтрольну територію;

– Збільшення кількості скарг ВПО про дискримінаційні висловлювання та використання мови ворожнечі по відношенню до них з боку співробітників соціальних служб (УТСЗН та відділень Пенсійного фонду);

– Збільшення кількості звернень від громадян, які перебувають на непідконтрольних уряду територіях;

– Збільшення кількості звернень від громадян вікової категорії 60-69 років.