Суд зобов’язав запорізьке підприємство сплатити 400 тис. грн за оренду кінотеатру “Космос”

229

Опубліковано: 25 Квітня 2016

Вищий господарський суд України своєю постановою від 20 квітня залишив в силі постанову Донецького апеляційного господарського суду, який стягнув з ТОВ “Запоріжбудінновація” заборгованість за оренду комунального кінотеатру “Космос” розміром 406 тис. грн. Про це повідомляють Наші гроші.Запоріжжя із посиланням на відповідну постанову.

Кінотеатр “Космос” по вул. Космічній, 79-а площею 1372 кв. м. ТОВ “Запоріжбудінновація” отримало в оренду в січні 2013 року. Оренда плата в перший місяць становила 27341 гривень і в подальшому мала розраховуватися щомісячно з огляду на індекс інфляції.

Втім, з січня 2014 року по червень 2015 року фірма заборгувала за оренду 406 тис. грн. і майже 23 тис. грн. за утримання майна (комунальні послуги, тощо), з огляду на що балансоутримувач “Космосу” КЗ “Кіноконцертний зал ім. О. Довженка” і звернувся до суду.

Але Господарський суд Запорізької області в жовтні 2015 року стягнув борг лише за комунальні послуги і відмовився стягнути борг за оренду з фірми та розірвати відповідний договір. оді суд погодився з твердженням, що в оренду передана будівля, яку неможливо використовувати, оскільки приміщення потребували капітального ремонту. При цьому дозвіл на проведення ремонту фірмі не надали.

Натомість апеляційний суд вказав, що “Запоріжбудінновація” було обізнане на час підписання договору про необхідність проведення ремонту і взяло на себе відповідні зобов’язання.

Вищий господарський суд України підтвердив висновки апеляційної інстанції.

ТОВ “Запоріжбудінновація” володіють Михайло Балабуха (50%), Олександр Адактілос (25%) та Ігор Пертая (25%). Останній був депутатом Василівської райради від Партії регіонів (2010-2015 р.р.) і на місцевих виборах 2015 року балотувався до цієї ж райради від Аграрної партії, проте безуспішно.