Суд арештував 56% акцій «Мотор Січ»

479

Опубліковано: 11 Вересня 2017

Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про накладання арешта на прості іменні акції АТ «Мотор Січ», які обліковуються на рахунках у депозитарній установі СП ТОВ «Драгон Капітал». Всього відсоток таких акцій досягає 56,0009%, вони належать компаніям з Віргінськіх островів та Панами.

Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2016 року по теперішній час посадовці «Мотор Січ» продали контрольний пакет акцій Товариства на користь іноземним компаніям, які мають намір перемістити активи та виробничі потужності підприємства за межі України.

Акції були продані незважаючи на те, що АТ «Мотор Січ» є виконавцем державного оборонного замовлення з ремонту та модернізації авіаційної техніки, а також має важливе значення для економіки та обороноздатності України.

Крім цього, підприємство має важливе для народного господарства України значення, а саме: на підприємстві працює понад 25,2 тис. робітників; господарська діяльність підприємства забезпечує замовленнями десятки підприємств України.
Нагадаємо, раніше ми писали, що В’ячеслав Богуслаєв позбувся 15% своїх акцій “Мотор Січі” на користь панамського офшору Business House Helena AG

Крім того, нещодавно на підприємстві відбулися обшуки. Генпрокуратура України разом із Нацполіцією виявили злочинну схему розтрати 350 млн грн фірмою.

Також керівництво «Мотор Січ» підозрюють у завищені цін на держзамовленнях

“Ідеться про ймовірне завищення цін на двигуни і надалі виведення коштів через фіктивні структури, в тому числі через використання так званих сміттєвих акцій”, – заявив Генпрокурор України Юрій Луценко.

Також нагадаємо, що у 2018 році «Мотор Січ» має запуститити свій завод у Китаї