Суд виправдав директора КП «Автогосподарство» по справі нарахування безпідставних премій

439

Опубліковано: 10 Січня 2018

Орджонікідзевський районний суд виправдав директора КП “Автогосподарство” В’ячеслава Трегубова за обвинуваченням у нарахуванні безпідставних премій на 222 тис. грн не зважаючи на збитковість підприємства. Про це повідомляє сайт «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, Управління східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області наприкінці 2016 року провело ревізію фінансової-господарської діяльності КП “Автогосподарство” Запорізької обласної ради за попередні два роки.

У підсумку, вдалося встановити, що директор КП “Автогосподарство” В’ячеслав Трегубов безпідставно підписав накази про нарахування та виплату премій до свят і не тільки. При цьому, підприємство не досягало необхідних показників у своїй діяльності та було збитковим.

З огляду на це, поліція відкрила кримінальну справу та по завершенню слідства прокуратура звернулася до суду вже з обвинувальним актом стосовно Трегубова.

Втім, його визнали невинним. Так, акт ревізії отримали не в передбаченому кримінально-процесуальним кодексом порядку (деталей не вказувалося), отже він є недопустимим доказом. Щодо висновку судово-економічної експертизи, то у ньому не зазначено на підставі яких документів стверджується про нарахування та виплату обвинуваченому премій до свят у 2015 році. Серед наданих обвинуваченням письмових доказів, немає наказів про виплату премій до свят Трегубову, окрім наказу від 2016 року на виплату премії до Дня автомобіліста і дорожника. Також не надано наказів про виплату премій Трегубову за результатами роботи за жовтень, листопад, грудень 2015 року; розрахункових відомостей, окрім відомостей за травень 2016 року та жовтень 2016 року, в яких би було зазначено нарахування обвинуваченому премій.

Все це ставить під сумнів висновок експертизи і цей доказ не можна прийняти як належний та допустимий. Свідки не підтвердили обставин обвинувального акту, вказували, що розрахунки розміру премій та проекти наказів робила бухгалтерія, директор, у свою чергу, тиску не вчиняв. Результати фінансової діяльності підприємства за конкретний місяць ставали відомі вже після складання фінансової звітності за квартал, і до них зауважень не було. Стосовно безпідставного преміювання працівників на 206 тис. грн, то слідство не надало жодного доказу на підтвердження порушення закону.

Нагадаємо, що на комунальному підприємстві у 2016 році проводили обшук у справі про розкрадання. Йшлося про невиконання умов перевезення, а саме невідповідності заявленій кількості автомобілів на маршруті реальній. Виявилося, що КП орендувало транспортні засоби для перевезень, проте орендодавці не виконали частину вимог.