Суд виправдав директора КП «Автогосподарство» по справі нарахування безпідставних премій

124

Опубліковано: 10 Січня 2018

Орджонікідзевський районний суд виправдав директора КП “Автогосподарство” В’ячеслава Трегубова за обвинуваченням у нарахуванні безпідставних премій на 222 тис. грн не зважаючи на збитковість підприємства. Про це повідомляє сайт «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, Управління східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області наприкінці 2016 року провело ревізію фінансової-господарської діяльності КП “Автогосподарство” Запорізької обласної ради за попередні два роки.

У підсумку, вдалося встановити, що директор КП “Автогосподарство” В’ячеслав Трегубов безпідставно підписав накази про нарахування та виплату премій до свят і не тільки. При цьому, підприємство не досягало необхідних показників у своїй діяльності та було збитковим.

З огляду на це, поліція відкрила кримінальну справу та по завершенню слідства прокуратура звернулася до суду вже з обвинувальним актом стосовно Трегубова.

Втім, його визнали невинним. Так, акт ревізії отримали не в передбаченому кримінально-процесуальним кодексом порядку (деталей не вказувалося), отже він є недопустимим доказом. Щодо висновку судово-економічної експертизи, то у ньому не зазначено на підставі яких документів стверджується про нарахування та виплату обвинуваченому премій до свят у 2015 році. Серед наданих обвинуваченням письмових доказів, немає наказів про виплату премій до свят Трегубову, окрім наказу від 2016 року на виплату премії до Дня автомобіліста і дорожника. Також не надано наказів про виплату премій Трегубову за результатами роботи за жовтень, листопад, грудень 2015 року; розрахункових відомостей, окрім відомостей за травень 2016 року та жовтень 2016 року, в яких би було зазначено нарахування обвинуваченому премій.

Все це ставить під сумнів висновок експертизи і цей доказ не можна прийняти як належний та допустимий. Свідки не підтвердили обставин обвинувального акту, вказували, що розрахунки розміру премій та проекти наказів робила бухгалтерія, директор, у свою чергу, тиску не вчиняв. Результати фінансової діяльності підприємства за конкретний місяць ставали відомі вже після складання фінансової звітності за квартал, і до них зауважень не було. Стосовно безпідставного преміювання працівників на 206 тис. грн, то слідство не надало жодного доказу на підтвердження порушення закону.

Нагадаємо, що на комунальному підприємстві у 2016 році проводили обшук у справі про розкрадання. Йшлося про невиконання умов перевезення, а саме невідповідності заявленій кількості автомобілів на маршруті реальній. Виявилося, що КП орендувало транспортні засоби для перевезень, проте орендодавці не виконали частину вимог.

Share on FacebookShare on VKTweet about this on TwitterShare on Google+