Суд оштрафував медиків за здирництво з пацієнтів

325

Опубліковано: 7 Грудня 2016

Вироком Мелітопольського міськрайонного суду визнано винними двох працівників пологового відділення медичної установи Мелітополя, які у 2015 року незаконно вимагали у пацієнтів та їх родичів оплату за надання медичної допомоги (ч.1 ст.184 КК України). Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

За інформацією начальника відділу прокуратури області Артема Лавренка, під час досудового розслідування встановлено, що лікар за попередньою змовою із старшою медичною сестрою пологового відділення комунальної лікарні, порушуючи гарантовані Конституцією України права людини і громадянина на безоплатну медичну допомогу у державних і комунальних закладах охорони здоров’я, вимагали від пацієнтів непередбачену чинним законодавством оплату медичних послуг у розмірі до 4 тис грн.

«Без оплати пацієнтами наданої медичної допомоги лікарем не видавались медичні свідоцтва про народження дитини, передбачені чинним законодавством, на підставі яких здійснюється реєстрація новонародженої дитини в органах реєстрації актів цивільного стану» – розповів А. Лавренко.

Суд визнав винними вказаних осіб та призначив покарання у вигляді штрафу.