Справу активіста “Дорожнього контролю” Віталія Косенка передано до суду

127

Опубліковано: 9 Березня 2016

Прокуратурою Запорізької області завершено досудове розслідування у резонансному кримінальному провадженні відносно активіста громадської організації «Дорожній контроль» Віталія Косенка – сьогодні обвинувальний акт за ч.1 ст.189 КК України (вимагання) скеровано до Комунарського районного суду м. Запоріжжя. Про це повідомляється на офіційному сайті відомства.

Санкція статті передбачає обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

В ході розслідування встановлено, що обвинувачений, маючи на меті незаконно збагатитися, вмовив іншу особу у разі зупинки співробітниками поліції транспортного засобу надати їм неправомірну вигоду та негласно зафіксувати таку подію на відеокамеру. Після отримання відеозапису обвинувачений, погрожуючи опублікувати його в мережі Інтернет, почав вимагати у співробітників поліції передати йому грошові кошти у сумі 6000 доларів США. Під час отримання частини грошових коштів у сумі 1500 доларів США останнього було затримано слідчим прокуратури та працівниками СБУ.

Нгадаємо, у січні цього року у Запоріжжі було заарештовано активіста «Дорожнього контролю». Орджонікідзівський суд міста Запоріжжя обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком на 2 місяці.

Згодом прокуратура оприлюднила відеозапис спілкування ДАІ з активістом «Дорожнього контролю». Після чого Віталій Косенко дав Громадському ТБ Запоріжжя перше інтерв’ю з-під домашнього арешту.