“Соціальне Запоріжжя” виконує вказівки російських спецслужб, – Василь Грицак

442

Опубліковано: 21 Лютого 2017

Запорізька громадська організація “Соціальне Запоріжжя” виконує вказівки російських спецслужб щодо просування прихованої федералізації. Про це під час сьогоднішнього брифінгу повідомив голова СБУ Василь Грицак.

“Одна з цілей, яку ставить собі Росія, це так звана “прихована федералізація. Я назву напрямки цієї стратегії: вільні економічні зони, виборність губернаторів та керівників регіональних правоохоронних органів, відновлення економічних зв’язків з Російською Федерацією, надання російській мові особливого статусу.

<...>
Спецслужби Росії і так звана “п’ята колона”, яка є в Україні, створили низку проектів. Вони називаються “Громадська рада Дніпропетровщини”, “Соціальне Запоріжжя”, “Одеса за Порто-Франко”, “Харківська Слобожанщина” та інші. Вони просуваються по різних напрямках через, в тому числі, прикро, народних обранців. Механізм дії – це форуми, круглі столи, конгреси з наступними зверненнями Верховної Ради України та Президента України. Тобто створюють ілюзію масової підтримки”, – зазначив Грицак.

“Ми нікого не звинувачуємо, але сподіваємося, що громадяни здатні аналізувати ситуацію, зрозуміють звідки, ким і через кого генеруються подібні ідеї”, ‒ додав Василь Грицак.

“Соціальне Запоріжжя”, куратором якого є екс-нардеп Сергій Кузьменко, провело в місті низку акцій, де обговорювалась тема надання спеціального статусу Запорізькій області з огляду на її екологічні проблеми.

Згодом співробітники СБУ провели низку обшуків у організаторів акцій “Соціального Запоріжжя”, проте кримінальна справа була закрита за відсутністю складу злочину. Керівників організації звинувачували у сепаратизмі під прикриттям екологічної діяльності.

У квітні 2016 року Сергій Кузьменко був присутній на заході за участі екс-нардепа Василя Волги, відомого своєю проросійською риторикою. Зустріч скінчилася бійкою та обливанням зеленкою Кузьменка і Волги.

Як проходив один з мітингів щодо спецстатусу Запорізької області, організований “Соціальним Запоріжжям”, дивіться у нашому відео.