Собачий холод: у знеструмленому притулку замерзають 200 тварин

214

Опубліковано: 23 Грудня 2015

Епопея з притулком для тварин у Запоріжжі триває майже 5 років. У 2012 році міськрада Запоріжжя виділила на будівництво міського притулку для тварин рекордну суму – 23 мільйона гривень. Підряд отримала маловідома фірма «Примбуд». Після того, як фірма отримала перший транш коштів, нею зацікавилася прокуратура. Не пройшло й року, як будівництво було призупинено через низку позовів та скандалів. В результаті, замість притулку запоріжці мають декілька бетонних фундаментів на околиці міста.

У першу чергу на появу міського притулку розраховували волонтери організації «Дай лапу, друг», які вже кілька років займаються безхатніми тваринами в Запоріжжі. Так і не дочекавшись допомоги від міста, громадські працівники стали шукати підтримку у меценатів. Бажаючі допомогти знайшлися. Кілька років тому організація отримала в оренду від запорізького бізнесмена Костянтина Гургури ділянку землі в центрі міста – в гаражному кооперативі між вулицею 12 квітня і проспектом Металургів.

Проте через якийсь час притулок з території гаражного кооперативу спробували виселити. Волонтери запевняють, що бізнесмен надав їм територію, частина якої насправді йому не належала, щоб потім з пільгами її приватизувати.
Після того, як виселення не вдалося – притулок знеструмили. Зараз справа розглядається у суді.

Наразі заручниками ситуації у знеструмленому, неопалюваному притулку стали понад 200 тварин, частина з яких – інваліди. Міська влада допомагати не поспішає.