Словацька фірма, яка збирається будувати сміттєпереробний завод на Запоріжжі, ухилялася від податків

432

Опубліковано: 26 Липня 2017

Словацька IMOP Corporation s.r.o, яка запропонувала збудувати на території Запорізької області сміттєпереробний завод, має лише 5 тис. євро статутного капіталу та фігурувала у справі з ухилення від сплати податків. Про це повідомляє сайт «Наші гроші. Запоріжжя».

Нагадаємо, що Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль провів зустріч з представниками словацької компанії IMOP Corporation s.r.o., під час якої сторони обговорили питання можливого будівництва сміттєспалювального заводу у Запорізькій області. Вказувалося, що “представники цієї компанії об’єднали пропозиції німецьких, чеських, італійських та інших фірм з переробки сміття, які звели близько 500 сміттєпереробних заводів по всьому світу”. У свою чергу, Бриль переконував, що “зробить все, аби цей проект не залишався планом на папері”.

Однак жодної згадки щодо самостійних чи партнерських проектів IMOP Corporation s.r.o. у відкритих джерелах знайти не вдалося. Натомість, у словацькому бізнес-реєстрі серед видів діяльності компанії вказується прибирання, підготовчі роботи для будівництва будівель – будь-якої згадки щодо переробки або спалювання сміття там немає.
При цьому статутний капітал фірми складає 5 тис. євро і фірми зареєструвала збиток у 2016 році у 542 євро.
Власником і директором IMOP Corporation s.r.o виступає Хабара Властіміл.

Особа з таким ім’ям та прізвищем фігурувала у кримінальному провадженні щодо ухилення від сплати податків низкою державних лісових підприємств Житомирської області на загальну суму 3,4 млн грн через підконтрольні фірми за кордоном. Йшлося про продаж деревини держпідприємствами до країн з пільговим оподаткуванням по заниженій вартості, а вже звідти нові власники реалізовували товар по значно вищим цінам.