Скільки заробляли та на що витрачали запорізькі комунальники в 2016, – річні звіти

826

Опубліковано: 28 Квітня 2017

Діяльність міських комунальних підприємств має бути не тільки ефективною, але й прозорою, а відповідні звіти – знаходитися у вільному доступі. Проте, як у питаннях ефективності, так і в питаннях прозорості комунальники нерідко пасуть задніх.

Аби дістати річні звіти 29-ти комунальних підприємств Запорізької міськради журналісти Громадського ТБ Запоріжжя пройшли довгий шлях. Ті, хто пропустив цю захоплюючу бюрократичну подорож, читайте спецтему “Комунальні таємниці Запоріжжя” від самого початку.

Зрештою отримавши та проаналізувавши документацію щодо фінансово-господарської діяльності запорізьких КП у 2016 році, ми з’ясували, що минулого року комунальники витратили в 40 разів більше, ніж заробили.

Окрім того, дізналися скільки грошей за рік з тих зароблених вони поклали до міського бюджету. І попутно з’ясували, що за каденцію Буряка вісім КП було звільнено від зобов’язання ділитися з містом прибутками, а отже в 2017-році сума надходження до запорізької скарбниці зменшиться чи не на 80%.

Насамкінець, розказали, скільки заробляють директори запорізьких КП.

Проте, в отриманих звітах міститься ще багато цікавої інформації. Тому, як і обіцяли, викладаємо їх у вільний доступ ТУТ.

Зокрема, можете знайти такі цікаві речі, як те, що на КП “Запорізьке енергетичне агентство” працює лише дві людини, а от в штаті недоліквідованого “Основанія” значаться понад тисяча робітників.

Та на цьому спецтема не завершується. Пильнуйте на продовження. Також незабаром розв’язка історії про скаргу журналістки Громадського ТБ Запоріжжя до Уповноваженого ВР з прав людини через порушення запорізькими КП ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. Чим завершилися відкриті провадження – читайте на сайті вже наступного тижня.

Олена ШИРОКОВА

/Проект здійснюється за фінансової підтримки уряду Канади через Міністерство міжнародний справ Канади/