Ситуація на сході України погіршується, – ООН

299

Опубліковано: 15 Вересня 2016

Нова доповідь ООН, презентована в четвер, 15 вересня, описує погіршення ситуації із правами людини на сході України, в результаті ескалації військових дій у червні-серпні, а також тривалого нехтування захистом цивільних осіб обома сторонами конфлікту.

Ця доповідь, яка охоплює період з середини травня до середини серпня, показує що кількість жертв, пов’язаних з конфліктом на сході, серед цивільного населення збільшилася на 66 % в порівнянні з попереднім звітним періодом. В цілому, Місія ООН з прав людини в Україні задокументувала 188 жертв серед мирного населення на сході України, в тому числі 28 вбитих та 160 поранених осіб, протягом трьох місяців, охоплених доповіддю.

Від початку конфлікту в середині квітня 2014 до 15 вересня 2016, Офіс Верховного комісара ООН з прав людини задокументував 9,640 смертей, пов’язаних з конфліктом та 22,431 поранень серед цивільних осіб, українських військових та членів озброєних груп.

У доповіді йдеться про те, як близькість Урядових сил і озброєних груп на лінії зіткнення – подекуди між ними лише близько 300-500 метрів – сприяє зростанню напруженості. Крім того, поширення зброї і позиціонування їхніх бійців і зброї в заселених житлових районах по обидві сторони підвищили ризики та шкоду для цивільного населення.

Завантажити (PDF, 2.22MB)