Сині, зелені і чорні списки – за що платитимуть українці після медреформи

616

Опубліковано: 3 Жовтня 2017

Більше за посиланням

Після медреформи з’являться списки послуг – «зелений», «синій» та «червоний». «Зелений» – усе коштом держави, «синій» – оплата часткова, а послуги із «червоного» українець оплачує з власної кишені. Так виглядає державна страхова медицина.

За новою реформою, «синій» список міститиме перелік послуг, які оплачуватимуться коштом пацієнта і бюджету. Наприклад, вам встановили діагноз і розповіли про шляхи одужання – операція чи дороговартісне лікування. Досі пацієнт особисто приймав рішення, і, зазвичай, середньостатистичний українець обирав найдешевший варіант. Адже не кожен може собі дозволити ефективніші ліки, кращі умови чи дорогу операцію. За новими правилами, лікар вам повідомлятиме, які суму за вас заплатить держава, а яку вам доведеться доплатити за єдиним для всіх тарифом, щоб отримати якісне й відповідне лікування.

«Зелений» список покриватиме 100% послуг. А це невідкладна допомога, лікування 80% найпоширеніших звернень (первинна допомога) та паліативна допомога (для тих, хто йде з життя, і має це робити гідно). У цей список входять послуги сімейного лікаря. Згідно з положеннями реформи це буде особистий лікар вашої родини.

Є медицина невідкладних випадків і таких, що не загрожують життю, але в будь-якому разі допомогу надає лікар. Найменший список із трьох запропонованих МОЗом є власне «червоний», і в ньому зазначені послуги, які оплачує виключно пацієнт. І хоча цей перелік ще остаточно не сформований, уже відомо, що зуби українці тепер лікуватимуть офіційно ПЛАТНО. Бо ви й так розраховуєтеся за кожну пломбу, видалення чи інші стоматологічні процедури. От тільки тепер платитимете за це в касу. І знову МОЗ обіцяє, що коштуватиме це значно менше, ніж досі. До речі, платною стоматологія буде лише для дорослих, дитяча залишається безкоштовною.

Більше за посиланням