Широкине. Частина 1 – Розмінування

327

Опубліковано: 27 Лютого 2016

Військовослужбовці ствреджують – чутки ряду ЗМІ про героїчне взяття Широкиного перебільшені. Попри те, що більше року тут точилися бої, противник цього разу пішов сам. Причин військові не знають і можуть лише здогадуватися. Не виключають, що тут є дистанційні міни і солдатів просто хочуть заманити в пастку.
hrom_zp_logo_in_no_alpha.00_02_22_20.Still010

Звичайно, зараз багато говорять про мінські домовленості, але за ними територія Широкиного давно мала бути підконтрольною українським військовим.
Торік полк «Азов» ввійшов в Широкине, втім, довго тримати всю територію міста підконтрольною не вийшло. Стріляли з того часу в місті постійно.
hrom_zp_logo_in_no_alpha.00_01_42_18.Still007
Наразі в колись привабливому курортному місті ще нескоро пануватиме мирна атмосфера. Бойовики лишили за собою символічні «подарунки» – нагадування про «руський мир» – все місто заміновано.
hrom_zp_logo_in_no_alpha.00_02_06_18.Still009
Розтяжки мало не в кожному домі. Фугасами і протипіхотними мінами засіяли навіть ймовірні підходи до позицій.
Наразі тут закріплюються і посилюють позиції українські морські піхотинці. Військові зазначають – таке потужне замінування направлене не лише на солдатів, адже постраждати від вибухів може і мирне населення, ймовірно, з метою провокації і ескалації конфлікту.
hrom_zp_logo_in_no_alpha.00_01_45_05.Still008
Перший з трьох репортажів про Широкине розкаже про розмінування, на яке, за думкою деяких саперів, знадобиться більше, ніж півроку.