Що розгляне сесія Запорізької міськради завтра, – важливі питання

524

Опубліковано: 25 Жовтня 2016

26 жовтня відбудеться чергова, десята, сесія Запорізької міської ради. В основному порядку денному до розгляду пропонується 15 питань. Більшість з них стосується змін до вже затверджених бюджетних програм. Проте є також новаторські проекти.

Зокрема депутати розглянуть запровадження конкурсу на обслуговування будинків, що не створили ОСББ. Наразі від КП “Основаніє” такі будинки перейшли у спадок нещодавно створенному КП “Наше місто”. Проект рішення містить програму щодо стимулювання мешканців багатоквартирних будинків до створення ОСББ.

Також пропонується поексперементувати з обліком тепла в контексті енергозбреження. Пілотний проект має на меті встановлення терморегулятору на одному будинку. Придбають його мешканці та місто. У випадку, якщо мешканцям вдасться зекономити, досвід буде поширено на інші будинки.

Вже давно обговорюється проект рішення про створення наглядових рад на комунальних підприємствах міста. До таких рад мають входити представники громадських організацій. Втручатися у роботу комунальників вони не зможуть, проте отримають деякі контролюючі функції.

На цій сесії також розглянуть питання ліквідації КП “Преса”, що поволі вмирало протягом останнього року. Колись навколо близько восьми десятків кіосків у людних місцяї, що належали КП, точилися баталії. Проте згодом вони вщухли. Виявилося, що “Преса” абсолютно збиткове.

Депутати мають намір заохотити цьогорічну паралімпійську чемпіонку Інну Черняк придбанням для неї квартири в Запоріжжі. Дзюдоїстка принесла до доробку запорізьких паралімпійців єдину золоту медаль. Після цього виявилося, що вона проживає в квартирі з родиною з семи людей.

Також сесія розгляне питання невеличкого скорочення кількості працівників самої міської ради. Зменшення штату очікують одразу чотири департаменти – загалом 14 штатних одиниць.

Ще один цікавий проект стосується житла для молодих запорізьких сімей. За бюджетний рахунок планується видавати кредити молодим людям та сім’ям для придбання житла у Запоріжжі. Програма розрахована до 2021 року, та має обсяг близько 169 мільйонів гривень, частину з яких пропонується залучити від місцевих підприємств.

“Запоріжелектротранс” традиційно потребує коштів на погашення заробітної плати. В пояснювальній записці до проекту рішення про збільшення фінансування цієї статті з 5,8 до 6 мільйонів гривень до кінця 2016 року йдеться про катастрофічний стан рухомого складу, ремонт якого обходиться усе дорожче. При цьому, наприклад, ремонт трамвайної колії по вулиці Земського лікаря Лукашевича нанесе до кінця року збитків перевізнику аж на 1697 гривень!

Також депутати розглянуть питання поширення української мови в місті, утилізації люмінисцентних ламп, утримання безхатніх тварин, створення електроних кабінетів для депутатів та багато іншого.

Про підсумки напишемо окремо.