Що (не)проголосували депутати: Підсумки VI сесії Запорізької міськради

466

Опубліковано: 26 Травня 2016

Вчора, 25 травня, відбулася VI сесія Запорізької міськради. Традиційно депутатський корпус провів у сесійній залі цілий день.

СТВОРЕННЯ КП
Депутати ухвалили рішення щодо створення нового КП на заміну МКП “Основаніє”. Від початку планувалося, що воно носитиме назву “Запоріжжя”, проте, у підсумку новостворене комунальне підприємство отримало назву “Наше місто”. Передбачається, що воно опікуватиметься тими житловими будинками Запоріжжя, мешканці яких до 1 липня не встигнуть створити ОСББ.
Створення нового КП підтримали фракції “Опозиційного блоку”, “Нашого краю” та “Нової політики”. Інші депутати висловили побоювання, що згодом комунальне підприємство перетвориться на монополіста і повторить долю сумнозвісного “Основанія”.

СКЛАД ВИКОНКОМУ
Депутатський корпус ухвалив кількісний склад виконавчого комітету Запорізької міськради у кількості 16 осіб. Окрім того, до його складу увійшли екс-депутатка Запорізької міської ради Еліна Позднякова-Кірбят’єва, директор ТОВ “Будівельна компанія Олександр-Строй” та екс-регіонал Вадим Рильский, чинний керуючий справами Запорізької міськради Роман Омельянович та директор заповідника “Хортиця” Максим Остапенко.

ПЕРЕСУВНА ЛАБОРАТОРІЯ
Депутати підтримали рішення щодо відновлення роботи пересувної лабораторії з моніторингу з вимірювання якості повітря. Її придбання коштуватиме місту 12 мільйонів гривень. Як запевнили депутати, нова лабораторія зможе вимірювати не тільки якість повітря, але і якість ґрунту та рівень радіаційного фону.

БАТЬКІВСЬКІ КОШТИ
Депутати заборонили збирати гроші готівкою з батьків запорізьких школярів. Відтепер благодійні пожертви батьки перераховуватимуть на відповідний банківський рахунок освітнього закладу, аби відстежувати подальші витрати коштів. Окрім того, в рішення Запорізької міськради ще раз наголошується, що будь-які пожертви батьки мають здійснювати лише за власним бажанням і вони не є обов’язковими.

ЗЕМЛЯ ДЛЯ “ЕПІЦЕНТРУ”
Депутати підтримали рішення щодо виділення земельної ділянки площею 2,3 га, строком на 40 років гіпермаркету “Епіцентр” по вул. Запорізькій. Передбачається, що там зведуть спортивно-оздоровчий і торгово-розважальний центр. Нагадаємо, на позаминулій, IV сесії, Запорізької міськради депутати відмовили “Епіцентру” у виділенні цієї земельної ділянки.

ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ
Вже з наступного року запоріжці матимуть змогу брати участь в благоустрої міста. Влада підтримуватиме кращі проекти мешканців Запоріжжя вартістю не більше 300 тис.грн. Громадський бюджет складатиме 5 мільйонів гривень.

ЗВЕРНЕННЯ ДО МІНІСТЕРСТВА
Депутатcький корпус підтримав ініціативу депутата від фракції “Солідарність” В’ячеслава Зайцева щодо звернення до Міністерства оборони з приводу повернення на баланс міста земель на бульварі Гвардійському для зведення на ній будинків для воїнів АТО.

ЦЕНТР РЕАБІЛІТАЦІЇ
Запорізька міська рада підтримала створення центру фізичної реабілітації учасників АТО, інвалідів війни, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС на базі 3-ї міської лікарні. Так, на сесії були внесені зміни в програму “Охорона здоров’я Запоріжжя на період 2016-2018 років”. Для реалізації даного проекту з бюджету міста виділено 418 тис. грн.

ДЕПУТАТСЬКІ ЗВЕРНЕННЯ
Міськрада ухвалила рішення про публікацію депутатських звернень та відповідей на них. Передбачається, що вони оприлюднюватимуться на офіційному сайті місцевої влади. Публікація повинна відбуватися в такий спосіб, що дозволяє зробити вибірку депутатських звернень та відповідей на них окремо по кожному депутату. Проте, в проекті не прописано механізм роботи і зовсім неясно, хто буде її виконувати.

Зазначимо, що депутати Запорізької міськради вкотре не змогли прийняти “Прозорий бюджет”, автор проекту Олександр Константинов зняв з розгляду документ для його подальшого опрацювання. Окрім того, депутатський корпус провалив голосування про місцеві ініціативи. Нагадаємо, документом передбачалося надати змогу жителям міста подавати власні проекти до Запорізької міськради. Задля цього треба буде зібрати 250 підписів і подати документ до міськради на розгляд сесії. Також залишилося без ухвалення міськрадою рішення щодо запровадження обов’язкових іспитів для посадовців при прийомі на службу. Насамкінець, депутати не підтримали проект, яким передбачалося запровадити безкоштовний проїзд у міському електротранспорті.