Опубліковано: 25 Липня 2017

Запорізька облрада збереться 27 липня на чергову сесію. Проте, депутати облради повідомляють, що проекти рішень не пройшли депутатських комісій і не були оприлюднені на сайті облради за 20 днів до сесії.

Заступник голови обласної ради Владислав Марченко повідомив, що жодного з близько ста проектів рішень не розглядалось депутатськими комісіями. Крім цього, 75-мільйонний проект екологічного фонду не вивчався на предмет порушення закону. Також він повідомив, що він оскаржуватиме у суді всі проекти рішень, які будуть прийняті на сесії.

У коментарі Громадському ТБ Запоріжжя депутат Запорізької облради Ярослав Гришин підтвердив слова пана Марченка про те, що проекти не розглядалися депутатами на комісіях. Більше того, на питання про важливість рішень, які винесені на сесію, пан Гришин відповів, що не бачив цих проектів. (на момент )

Зауваження до змін до Бюджету від управляння з питань соціально-економічного розвитку та бюджету облради

1) Пропонується виділити 50 000 тис. грн КУ «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на придбання автомобілів для екстреної медичної допомоги

Проте, в пояснювальній записці відсутня інформація щодо технічних характеристик автомобілів, їх комплектування та кількості, цінових пропозицій, обґрунтування запропонованого обсягу тощо.

2) 1750 тис. грн виділяються територіальним управлінням соціального захисту населення придбання оргтехніки для найбільш вразливих категорій населення

Проте зазначене фінансування порушує законодавство України тому, що фінансування соціального захисту та соціального забезпечення належать до видатків, що здійснюються з Державного бюджету України.

3) В проекті рішення відсутні видатки на збільшення заробітної плати працівникам виконавчого апарату обласної ради у зв’язку з постановою КМУ від 24.05.2017 № 353 щодо підвищення окладів.

4) Для м. Бердянськ передбачено трохи більше 30 мільйонів гривень на заходи з розвитку освіти, капітальний ремонт приміщень тощо.

Цей пункт був розкритикований через те, що були порушені принципи обґрунтованості, справедливості та неупередженості розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами. У той же час проект рішення не враховує інтереси та потреби більшої частини населення та громад Запорізької області, а враховують лише однієї.

Управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату обласної ради розкритикувало також Проект рішення по виділенню грошей на природоохоронні заходи.

Управління повідомило, що в рамках цього заходу передбачено придбання для територій області обладнання та машин для збору, транспортування, перероблення, знешкодження та складування побутових, сільськогосподарських і промислових відходів виробництва тощо по 30 позиціям.

Проте, в жодній із них не визначено очікувану вартість одиниці спеціальної техніки. Тобто, незрозуміло яким чином було розраховано загальний обсяг необхідних коштів в сумі 61623,167 тис. грн.

Крім цього проектом рішення передбачається зменшення фінансування по трьох об’єктах на загальну суму 14,150 млн. грн. Але разом з тим, в пояснювальній записці відсутня інформація щодо причин такого перерозподілу.

Проект змін бо Бюджету також розкритикований і управлінням юридичного забезпечення діяльності ради виконкому облради

Зауваження юридичного відділу
Зауваження бюджетного відділу


Важливо відзначити, що всі наведені зауваження стосуються проекту змін до Бюджету і розподілу грошей Екофонду. Але на сесії розглядатимуться і інші проекти, які викликають не менше запитань.

Коментар Голови Запорізької облради Григорія Самардака

Про доцільність скликання сесії без оприлюднення проектів рішень на сайті обласної ради у 20-денний термін

«Це позачергова сесія, отже проекти рішень можуть розглядатися у винятковому порядку. Ще раз підкреслю – ініціатором скликання позачергової сесії виступає ОДА. Їх аргумент – якщо зволікати з виділенням коштів на соціально-значимі проекти, є ризик невикористання коштів обласного бюджету. Проекти рішень опубліковані на сайті 24 липня. 25 липня підписано розпорядження про скликання позачергової сесії. У середу відбудеться розширене засідання бюджетної комісії. Тож депутати до проведення позачергової сесії мають розглянути всі питання і зробити свої зауваження. На розгляд позачергової сесії виносяться 17 питань».

Про те, що депутати не встигли опрацювати питання на комісіях

«Депутати матимуть змогу розглянути всі питання порядку денного позачергової сесії на депутатській комісії. Було би доцільно, аби участь у засіданні комісії взяли й ті депутати, які публічно критикують запропоновані проекти рішень. В їх повноваженнях внести зауваження ще до розгляду питань на сесії, а потім, у сесійному залі, висловити свою позицію голосуванням».

Особисте ставлення до необхідності (непотрібності) проведення екстреної сесії 27 липня

«Питання перерозподілу бюджету потребують ретельної підготовки, але й ті проекти, на які будуть спрямовані бюджетні кошти – мають невідкладне соціальне значення, скажімо, закупка автомобілів швидкої допомоги, ремонт лікарень, підготовка навчальних закладів до роботи в новому навчальному році. Підстави для скликання позачергової сесії є, тому я мав підписати і підписав розпорядження про її проведення 27 липня. Пропоную депутатам обласної ради відповідально поставитися до своїх зобов’язань. Прошу депутатів зважити на те, що рішення, які винесені на розгляд позачергової сесії стосуються інтересів громади. Проігнорувавши сесію – ви продемонструєте таке ж ставлення і до виборців. Моя думка – працювати треба виключно в стінах обласної ради та під час роботи на округах. Цей метод дієвіший за соціальні мережі. До того ж, ми не такі багаті, аби дозволити «неосвоєння» запланованих бюджетних коштів».