СБУ оприлюднила аудіозапис переговорів терористів щодо літака ІЛ-76, збитого влітку 2014-го

375

Опубліковано: 6 Лютого 2017

У Дніпрі слідчі Служби безпеки України завершили досудове розслідування кримінального провадження стосовно ватажка терористичної організації т.з. «ЛНР» І.Плотницького та двох командирів незаконних збройних формувань у справі збитого у 2014 році літака ІЛ-76 Збройних Сил України. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

 

Слідчими СБУ отримано беззаперечні докази того, що голова терористичної організації «ЛНР» І.Плотницький, який на час скоєння злочину був командиром незаконного збройного формування «батальйон «Зоря», разом з А. Патрушевим (на той час його заступником) та командиром незаконного збройного формування «Вітязь» О.Гурєєвим були безпосередніми організаторами терористичного акту. З метою блокування сил АТО вони влаштували засідки та керували групами бойовиків, озброєних ПЗРК, що перекривали авіаційне сполучення аеропорту Луганська. Нагадаємо, що у червні 2014 року під час заходу на посадку у луганський аеропорт переносним зенітно-ракетним комплексом був уражений військово-транспортний літак ІЛ-76 Збройних Сил України. Літак загорівся і впав. В результаті авіакатастрофи загинули 49 осіб, дев’ять з яких-члени мелітопольського екіпажу.

 

Як повідомляло Громадське ТБ Запоріжжя, Президент присвоїв літаку ім’я загиблого мелітопольського льотчика.

 

Обвинувальний акт стосовно терористів затверджено прокуратурою Дніпропетровської області та направлено до суду. Дії вказаних осіб кваліфіковано як терористичний акт за ч. 3 ст. 258 КК України.