Річний звіт мера Запоріжжя Володимира Буряка, – текстова трансляція

252

Опубліковано: 23 Грудня 2016

Сьогодні, 22 грудня, о 12:00 мер Запоріжжя Володимир Буряк відзвітується перед громадянами про результати його роботи у 2016 році.

Конференція відбудиться у кінотеатрі ім. Довженка, на зустріч запрошені керівники підприємств, депутати, представники малого та середнього бізнесу, представники гроади.

Пряму трансляцію звіту можна подивись на телеканалах «Z» і «TV5». Текстова трансляція нижче:

Досягнення за рік на дуку Володимира Буряка:

1) Системність підходу до вирішення проблем. Будівництво вертикалі для виконання рішень

2) Боротьба з бюрократією. Зменшення бюрократії

3) Побудова відчуття відповідальності у влади

«В нашем городе много глобальных проблем. У нас уже выстроена система понимания развития города. Я благодарен за принятие бюджета города Запорожье на 2017 год».

Володимир Буряк каже що йому соромно за реконструкцію проспекту Маяковського. Він каже що проблема у тендерах. Підрядника обирають за найнижчою ціною, а чи є у неї обладнання та ресурси нікого не цікавить.

Ще один сумний приклад на думку пана Буряка – 23 млн на тендер на ремонт тепломереж. А потім стало ясно, що у документах закладені суми 2012 року. І тендер не проведен.

«Я хочу поменять сознание людей, которые работают в городской власти. И я это уже делаю, я вижу это по отношению людей»

Володимир Буряк бідкається, що на підприємстві КП ЕЛУАШ робітникам не видають премії, хоча підприємство працює з прибутком

Залишилось ще два підприємства які або збиткові, або працюють в нуль. Перше – це Концерн «МТМ». У підприємства борг 600 млн перед Нафтогазом.

3 млн – доход КП «Електротранс», а розтрати – трохи більше двох мільйонів. Ситуація змінилась, бо працівники стали детальніше планувати видатки.

Крім того у наступному році у Запоріжжі буде свій трамвай. Кузов у нього буде куплений, але шасі вироблено у Запоріжжі.

Прибуток бюджету – трохи більше 6 млрд грн. Влада не освоїла 700 млн грн, і завдяки цьому заробила ще 80 млн. Мер обіцяє, що ці гроші будуть працювати із січня нового року.

Пан Буряк каже, що у 2016 році дуже мало грошей було витрачено на культуру та мистецтво. Він мріє у майбутньому на ЖКГ витрачати менше грошей, а на культуру більше. Але це після вирішення проблем ЖКГ

2016 рік – це був рік доріг. Мер вважає, що у цьому році зробили гарні дороги. У приклад ставить дорогу у аеропорт. У наступному році закінчать автостраду до аеропорту. За 5 років у місті будуть дороги, які не треба буде ремонтувати кожен сезон. У наступному році зроблять у два рази більше доріг ніж у 2016

Освіта. У 138 закладах були зроблені ремонти. Відкрито 17 класів інклюзивної освіти. 111 класів комп’ютерної техніки оборудовано. Закуплено спортивний інвентар майже для всіх шкіл.

У 2017 році черг у дитсадки практично не буде. Мер впевнений що її не буде.

Спорт. Більше 200 спортмайданчиків було встановлено. Закуплен спортінвентар у школи. Збережена футбольна школа «Металург». Олімпійцям та паралімпійцям виділено премії.

Медицина. Надано надбавку медикам. Закуплено багато обладнання. Акцент зроблено на первинно-санітарну службу. Ремонт у 24 медзакладах.

20 тис. дерев і кустарників посаджено

На 57 вулицях оновлено освітлення

Капремонти у будинках. 500 ліфтів за рік вже відремонтовано. 111 ремонтів будинків вже завершено. 190 – 200 дахів відремонтовано. Лічильники тепла майже у кожному будинку.

Програма допомоги та фінансування ОСББ. Освоєно 32 мільйони за рік. На сьогоднішній день у місті більше 700 ОСББ. У наступному році програма по «теплим кредитам» залишиться

Бюджет 2017. У наступному році буде більший бюджет – 6,8 млрд, а видатки – 7,8 млрд грн. Бюджет буде дефіцитним. Більше 4 млрд грн – це зарплата. У наступному році Запоріжжя отримає суми субвенцій менше, ніж місто потребує.

Трохи про бюджет 2017: 474 млн –капремонти, 452 млн – дороги

На Хортицькому районі більше 20 будинків, які мають крен. У наступному році ці будинки відремонтують

Енергозбереження. 57 млн на заміну ламп. 30 млн грн на програму по заміні вікон у лікарнях та школах.

Дороги. 100 млн на реконструкцію та будівництво нових доріг. 70 млн на обслуговування доріг. 20 млн на мости.

У наступному році планується авіарейс Запоріжжя – Івано-Франківськ

Мер закінчив звіт. Переходить до відповідей на запитання

Генеральний план міста вже практично на руках. Треба ще виконати зонування кожного району. Потім громадські обговорення і прийняття плану на сесії

Буряк каже, що двох прес-конференцій для журналістів за рік вистачить. Йому не подобається, що ЗМІ перекручують його коментарі

Мер всім дякує. Звіт завершено