«РФ відповідає за дотримання прав людини на непідконтрольних територіях» – проект резолюції Комітету з юридичних питань та прав людини

337

Опубліковано: 8 Вересня 2016

«І в Криму, і в зоні конфлікту в Донбасі, серйозні порушення прав людини відбулися і все ще відбуваються», – заявила Марілуіза Бек (Німеччина, ALDE), представляючи свою доповідь Комітету з юридичних питань та прав людини про “засоби правового захисту порушень прав людини на українських територіях за межами контрольованих українською владою територій”.

В одностайно ухваленому проекті резолюції, Комітет підкреслює, що самопроголошені народні республіки Донецька і Луганська ( “ДНР” і “ЛНР”), створені, підтримувані та ефективно контрольовані Російською Федерацією, не є легітимними згідно з українським або міжнародним правом. Це також стосується усіх їх “установ”, включаючи “суди”, встановлені де-факто владою.

Згідно з нормами міжнародного права, Росія відповідає за захист населення, що проживає там і має гарантувати дотримання основних прав всіх жителів Криму і з “ДНР” і “ЛНР” – йдеться в проекті резолюції.

Проект резолюції, який буде обговорюватися на сесії ПАРЄ в Страсбурзі в жовтні, закликає компетентні органи, як в Україні, так і в Російській Федерації, ефективно розслідувати всі випадки серйозних порушень прав людини, імовірно скоєних у всіх районах, що знаходяться під їхнім контролем , залучати до відповідальності винних і виплачувати компенсації жертвам.

Обидві країни повинні також приєднатися до Римського статуту МКС і повністю виконувати Мінські угоди. Нарешті, резолюція закликає російську владу сприяти незалежному моніторингу ситуації з реалізацією прав людини на всіх українських територіях, що знаходяться під її ефективним контролем, в тому числі у Криму.