Реконструкція Центрального пляжу: департамент архітектури звинувачують у наданні інвесторам чужого проекту

162

Опубліковано: 6 Квітня 2016

Сьогодні депутат облради і власник мережі магазинів YABLOKI та Jobs cafe Артур Гатунок на своїй сторінці у мережі Фейсбук оприлюднив проект реконструкції Центрального (відомий як Жданівський) пляжу у Запоріжжі.
Снимок
За його словами, всі дозвільні документи на це є, роботи мають розпочатись впродовж кількох днів. Інвестором проекту виступила компанія “Jobs cafe”.
Щодо проекту реконструкції в дописі повідомлено наступне: “Работы будут вестись, в соответствии с проектом, утвержденным управлением архитектуры еще несколько лет назад. Тогда эскизы были проголосованы на исполкоме. Но предыдущие заказчики не справились со своими обязательствами: у кого-то не хватило средств, у кого-то – терпения…”

Водночас, керівник фірми “Скарабей-7” Олександр Чупілко запевняє, що проект, сьогодні оприлюднений інвесторами, був розроблений ще у липні 2015 року на замовлення його організації. В серпні того ж року, згідно наданих Чупілко документів, проект був затверджений в.о. головного архітектора.
план1

За словами Олександра, тоді цей проект не був реалізований через те, що міська влада затягнула процес оформлення інших документів. Вартість розробки цього проекту обійшлась підприємцю у майже 70 тисяч гривень. Чупілко завепняє, що цей проект нікому не передавав і не продавав права на його використання, так само, як і розробник.

Як раніше повідовляв сайт zabor.zp.ua, вже у січні 2016 року в рамках програми “Купуй Запорізьке” посадовці передали відповідну земельну ділянку з дозволом на розміщення 8-ми точок торгівлі ТОВ “Бердянські ковбаси”.
За словами власника “Jobs cafe” Артура Гатунка, “Бердянські ковбаси” запросили його компанію взяти участь на партнерських засадах у встановленні 6-ти з 8-ми МАФів.
На питання журналістів Громадського ТБ Запоріжжя звідки з’явився сьогодні оприлюднений проект рекострукції, пан Гатунок відповів наступне: “Я проект не разрабатывал, потому что нам его дали в архитектуре.(ред. департамент архітектури міської ради). Он был утверждён ещё несколько лет назад архитектурой и исполкомом…Этот проект является достоянием города, в целом. Когда город, исполком внёс кего в генплан, любой (буду это я или кто угодно), кто его будет делать, будет обязан делать по этому проекту.”

Громадське ТБ Запоріжжя звернулось з офіційним запитом до департаменту архітектури, аби з’ясувати, у який спосіб проект, розроблений для реалізації одним приватним підприємтвом потрапив у руки до інших бізнесменів.