Протягом травня на гарячу лінію правової допомоги БФ «Восток-SOS» звернулося більше 800 осіб

242

Опубліковано: 6 Червня 2017

На гарячу лінію правової допомоги БФ «Восток-SOS» протягом травня звернулося більше 800 осіб. Майже половина цих звернень стосувалося перетину лінії розмежування, і зокрем — запровадження оновленого Порядку перетину лінії зіткнення, затвердженого Наказом Штабу АТЦ No 222-ог від 14.04.2017. Цей документ регулює перетин лінії зіткнення фізичними особами та їх транспортом, а також питання проїзду людей на прилеглі до лінії зіткнення території населених пунктів.
ЯКІ ОСНОВНІ ЗМІНИ ТОРКНУЛИСЯ ПЕРЕСІЧНИХ ГРОМАДЯН

По-перше, відповідно до нового Наказу, перепустки матимуть необмежений строк дії. Донедавна, абсолютна більшість перепусток видавалося на один рік. Щодня сотні людей не могли перетнути лінію зіткнення через те, що термін дії перепустки закінчився.

По-друге, врегульовані питання вивезення власних речей громадян з непідконтрольної українській владі території не тільки легковими автомобілями, а й іншими транспортними засобами (вантажними автомобілями, автобусами, тракторами тощо) у разі переїзду на проживання. Ця норма також дозволяє вивозити самі транспортні засоби. Однак, вона передбачає одноразове переміщення, а не багаторазове. Також, на жаль, мова не йде про можливість відновлення автобусного сполучення.

По-третє, особи, які проживають поруч з лінією зіткнення, можуть переміщатися на підставі паспорта з “пропискою” (реєстрацією) в даній місцевості або іншого документа, що посвідчує особу, з підтвердженням проживання в даній місцевості. Інші особи (наприклад, гості) так само можуть переміщатися в прифронтові населені пункти з паспортом або іншим документом, що посвідчує особу, без прив’язки до реєстрації у даній місцевості. Цим людям не потрібно оформлення пропуску, але інформація про них буде окремо обліковуватися.

Серед інших змін варто відзначити, що діти до 16 років тепер можуть перетинати лінію зіткнення також по паспорту (зараз паспорт можна отримати з 14 років). Додатково з’явилася норма, згідно з якою, в заявках на отримання пропуску повинні бути заповнені всі графи, інакше така заявка не буде розглядатися.

Варто також зауважити, що у новому Наказі з’явилися нові підстави для припинення (скасування) дії перепустки: наприклад, якщо людина має доступ до державної таємниці, або якщо особа відмовилася надати згоду на збір і обробку своїх персональних даних, а також на виконання рішень судів та актів інших уповноважених органів.