Прокуратура підозрює керівництво НВП «Іскра» у завищенні цін на будівельні роботи

326

Опубліковано: 30 Листопада 2016

Прокуратура підозрює посадовців ДП «Науково-виробничий комплекс «Іскра» (Запоіжжя) у змові з ПП «Михасик», що призвело до завищення цін на будівельні роботи загальною вартістю понад 2,5 млн грн. Про це повідомляється в ухвалі Шевченківського районного суду м. Запоріжжя, передає сайт “Наші гроші. Запоріжжя”.

Слідство встановило, що в 2014-2016 роках НВП «Іскра» та «Михасик» уклали низку угод на будівельні роботи, за які фірмі було перераховано понад 2,5 млн грн. При цьому в акти виконаних робіт були внесені неправдиві дані, якими була завищена вартість робіт. Також «Михасик» закуповував будматеріали у фірм з ознаками фіктивності для виведення коштів в готівку. Одним з таких підприємств було ТОВ «Силіконова долина», через яке в готівку вивели 0,31 млн грн.

Крім того, допитані в якості свідків робітники «Михасика» пояснили, що до актів приймання-передачі включалися роботи, які не виконувалися.

Прокуратура попросила суд дозволити їй доступ до документів «Михасика», які стосуються діяльності фірми в 2014-2016 роках, і суд це клопотання задовольнив.

ДП «НВК «Іскра» входить до державного концерну «Укроборонпром» і спеціалізується на розробці та виробництві наземних радіолокаційних станцій оборонного призначення, а також пересувних електростанцій. Останні 30 років заводом керує Ігор Пресняк – почесний громадянин Запоріжжя. Минулого року військова прокуратура звинувачувала керівництв «Іскри» в розтраті 3,8 млн грн.