Профільний Комітет рекомендує Верховній Раді відхилити проект Закону «Про тимчасово окуповану територію України»

219

Опубліковано: 14 Квітня 2017

За результатами розгляду законопроекту і тексту робочої групи, Комітет прийняв рішення рекомендувати Парламенту
відхилити законопроект 3593Д, а пропозиція підтримати текст робочої групи як комітетський законопроект не була
підтримана.

12 квітня Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України розглядав законопроект № 3593-Д «Про тимчасово окуповану територію України». Для розгляду членам Комітету також були надані напрацювання робочої групи при Комітеті з доопрацювання законопроекту. Пропозиції робочої групи були оформлені у новий текст, який майже повністю відрізнявся від тексту законопроекту № 3593Д.

Раніше правозахисники наголошували, що текст проекту закону містить численні загрози та не забезпечує права та свободи громадян, які проживають в окремих районах Донецької, Луганської областей та АР Крим, тому профільний Комітет створив Робочу групи із доопрацювання цього законопроекту. До складу робочої групи входили представники органів центральної влади, міжнародних організацій, науковці та представники українських громадських організацій.
Хоча в рамках робочої групи вдалося знайти альтернативу для багатьох скандальних положень законопроекту, але громадськіорган ізації, які працюють з постраждалим внаслідок конфлікту населенням, не погодились із остаточним текстом, що був представлений як результат напрацювань усієї робочої групи.

«Серед пунктів, з якими ми як правозахисники не можемо погодитись, є такі: відмова України до закінчення тимчасової
окупації здійснювати соціальне та пенсійне забезпечення осіб, що проживають на тимчасово окупованій території;
заборона перетину лінії зіткнення пасажирським транспортом (в т.ч залізничним); дозвіл фізичним особам не частіше ніж один раз на рік вивозити з тимчасово окупованої території особистіі речі; та інші положення, відповідно до яких Україні пропонується відмовитися від своїх позитивних зобов’язань що до громадян, які залишилися на тимчасово окупованій території», – зазначила Олена Виноградова, правовий аналітик БФ «Право на захист», учасниця робочої групи із доопрацювання законопроекту.

Втім, за результатами розгляду законопроекту і тексту робочої групи, Комітет прийняв рішення рекомендувати Парламенту відхилити законопроект 3593Д, а пропозиція підтримати текст робочої групи як комітетський законопроект не була підтримана.

Тепер, імовірно, можна очікувати подання до Верховної Ради зовсім нового законопроекту, оскільки розгляд законопроекту 3593Д зайшов у глухий кут, так само, як і спроби виправлення його положень, що викликали неоднозначну реакцію суспільства.