Про епідемію в Запоріжжі говорити надто рано, – роз’яснення

274

Опубліковано: 8 Грудня 2016

Поріг захворюваності ГРВІ в Запорізькій області перевищено лише в Енергодарі, Мелітополі та Приморському районі. Разом вони дали зміни епідеміологічної статистки, про які повідомляли напередодні ЗМІ. Про це під час сьогоднішнього брифінгу повідомив заступник директора Запорізького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України Олександр Мащак.

На скільки перевищено поріг захворюваності?

Так, у порівнянні з минулим роком з початку жовтня до нинішнього дня захворіло на 0,9 відсотка людей більше. Йдеться про усі випадки захворюваності ГРВІ. В усій області зареєстровано лише один випадок захворювання на грип. Загалом на ГРВІ в усій Запорізькій області захворіли 86 тисяч людей.

Чи можна говорити про епідемію?

Ні. Захворюваність надто низка для цього. Про епідемію оголошують, коли рівень захворюваності перевищує поріг у півтора рази. В самому Запоріжжі, де проживає половина населення області, взагалі захворіло людей менше на 13 відсотків ніж у сезоні минулого року.

Чому ж так багато хворих навколо?

Насправді – так само, якщо розподілити на весь період з жовтня по грудень. Але за останній тиждень кількість захворювань справді збільшилась доволі стрімко. За словами Мащака, ріст захворюваності пояснюється більш жорсткими погодними умовами, ніж минулого року. Також слід зазначити, що далеко не у всіх випадках діагностується грип. Для цього потрібні додаткові огляди, від яких пацієнти зазвичай відмовляються.

Чи буде карантин?

Навряд. Зараз в Запорізькій області на карантин закрито лише одну школу, що знаходиться в Чернігівському районі. В самому Запоріжжі навчання припинено в дев’яти класах різних п’яти шкіл.

Коли це скінчиться?

Працівники обласного лабораторного центру прогнозують зниження захворюваності з початку наступного тижня.

Чи варто все ж очікувати епідемії грипу, та як від нього застерегтися?

Зазвичай її очікують в середині січня – під час та після зимових канікул. Так само і цього року. Проте медики однозначних прогнозів не дають. Втім нагадують, що наразі державна програма з вакцинації проти грипу не може покрити потреб населення. В області щеплення отримало близько 5 тисяч людей, що працюють в державних установах.

В Запоріжжі щеплення проти грипу роблять одразу декілька приватних клінік. Його вартість складає близько 300 гривень. Зазвичай вакцинацію проводять до початку зимового сезону. Проте можна і під час, особливо за деяких показань. Їх варто отримати у лікаря.

Нагадаємо, вчора МОЗ заявило, що на Запоріжжі перевищено епідемічний поріг захворюваності на грип.